Nowy funkcjonariusz w szeregach choszczeńskiej policji. To pies o imieniu Odi

W szeregi choszczeńskiej jednostki policji wstąpił „nowy funkcjonariusz”. To półtoraroczny pies rasy owczarek belgijski, który wabi się ODI. Teraz będzie wraz ze swoim opiekunem służył lokalnej społeczności.

Przewodnikiem psa został asp. szt. Krzysztof Kleinszmit. Funkcjonariusz w ostatnich miesiącach wraz ze swym pupilem przeszedł specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach, gdzie zapoznał się z teorią, metodami tresury oraz sposobem pielęgnacji zwierząt.

Podczas zajęć praktycznych przewodnik ćwiczył wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym elementy posłuszeństwa, pokonywania przeszkód, przeszukania terenu oraz tropienia śladów ludzkich. Zakup psa możliwy był dzięki wsparciu Gminy Choszczno oraz z KWP w Szczecinie.

Teraz głównym zadaniem „ODIEGO” będzie czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu choszczeńskiego, gdzie będzie on wykorzystywany m.in. do czynności związanych z tropieniem śladów ludzkich i poszukiwaniami za osobami zaginionymi. Odi jest w stanie samodzielnie przeszukać znaczny teren leśny, a po odnalezieniu osoby zostaje przy niej i szczeka do momentu przybycia przewodnika.

 

Nowy funkcjonariusz w szeregach choszczeńskiej policji. To pies o imieniu OdiW szeregi choszczeńskiej jednostki…

Publiée par Policja Choszczno sur Mardi 3 décembre 2019