dav

Ruszył nowy sezon Ligi Biegowej, a wraz z nim – nowa rywalizacja

Liga Biegowa na stałe wpisała się w sportowy kalendarz naszego miasta.

Inauguracja II edycji odbyła się w dniu 17 listopada 2019 r. na Stadionie Miejskim w Świnoujściu.

Zasadniczym celem cyklu imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jest propagowanie lekkoatletyki wśród najmłodszych i wyławianie talentów, a także chęć zmotywowania mieszkańców do aktywności fizycznej.

Już podczas pierwszej rundy mieliśmy okazję zobaczy na starcie 143 dzieci i 15 dorosłych.

Cieszy nas coraz większa frekwencja oraz zainteresowanie bieganiem ze strony dzieci. Poprzez bezpośrednią rywalizację między sobą, przeżywają miłe emocje, a przy okazji uczą się zamiłowania do sportu.

W lidze biegowej wygrać może każdy. Biorąc udział w zawodach uzyskuje się miejsce, które przeliczane jest na punkty i dodawane do rankingu. Zabawa jest o tyle ciekawa, że w tym wyścigu nie wygrywają wyłącznie najszybsi, ale przede wszystkim – najwytrwalsi.

W ramach świnoujskiej ligi biegowej prowadzona jest również punktacja przedszkoli i szkół.

Pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii wiekowej nagrodzone zostały okolicznościowymi medalami.

Najlepsze wyniki pierwszych zawodów

Przedszkole ( 2013 i młodsi)

Helenka Grudzień – I miejsce – Przedszkole nr 3
Natalia Włodarczak – II miejsce – Przedszkole nr 3
Hania Jelonek – III miejsce – Przedszkole nr 10

Kuba Słodkowski – I miejsce – Przedszkole nr 3
Wiktor Dębicki – II miejsce – Przedszkole nr 10
Bartek Bogucki – III miejsce – Przedszkole nr 10

Klasa I – II ( 2012/2011)

Olimpia Romanowska – I miejsce – SP 6
Maja Majewska – II miejsce – SP 1
Jagna Jagiełło – III miejsce – SP 9

Tymon Zapędowski – I miejsce – SP6
Igor Szczepaniak – II miejsce – SP 1
Jan Nürnberg – III miejsce – SP 6

Klasa III – IV ( 2010/2009)

Nadia Modrzyńska – I miejsce – SP 6
Maja Major – II miejsce – SP 2
Paulina Ratomska – III miejsce – SP 4

Oskar Saganowski – I miejsce – SP 4
Rafał Kowalczyk – II miejsce – SP 6
Ignacy Jasiakiewicz – III miejsce – SP 1

Klasa V-VI ( 2008/2007)

Hanna Owczaruk – I miejsce – SP 6
Joanna Włodarczak – II miejsce – SP 6
Justyna Guzenda – III miejsce – SP 2

Dawid Pecyna – I miejsce – SP 4
Jakub Filipowski – II miejsce – SP 1
Kacper Jasiecki – III miejsce – SP 6

Klasa VII – VIII ( 2006/2005)

Amelia Jaworska – I miejsce – SP 4
Kaja Karasek – II miejsce – SP 6
Julia Siuta – III miejsce – SP 6

Błażej Grygiel – I miejsce – SP6
Adam Małocha – II miejsce – SP6
Błażej Kruków – III miejsce – CEZiT

Szkoła średnia

Klaudyna Małocha – I miejsce – LO

Artur Udycz – I miejsce – LO
Kacper Reut – II miejsce – ZSM
Patryk Rybak – III miejsce – ZSM

Open – klasyfikacja kobiet

Jagoda Deluga
Dominika Duszkiewicz
Monika Murawska
Open – klasyfikacja mężczyzn

Michał Brzozowski
Sylwester Swędrowski
Wojciech Dylik

Klasyfikacja placówek:

Przedszkole nr 3 – 249 pkt
Przedszkole nr 10 – 108 pkt
Przedszkole nr 5 – 72 pkt

SP 6 – 1524 pkt
SP 1 – 410 pkt
SP 4 – 245 pkt
SP 2 – 111 pkt

ZSM – 84 pkt
LO – 60 pkt
CEZiT – 28 pkt

Pełny komunikat z pierwszych zawodów na stronie www.osir.wyspiarz.pl

Na kolejne zawody serdecznie zapraszam w dniu 08 grudnia 2019 r.

Wszystkim uczestnikom gratuluję osiągniętych sukcesów.

Anna Kryszan

Dyrektor OSIR „Wyspiarz”