Trzej mężczyźni podejrzani o pobicie motorniczego tramwaju zostali tymczasowo aresztowani – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód w Szczecinie.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego Szczecin-Zachód w Szczecinie, Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie zastosował tymczasowe aresztowanie na okres dwóch miesięcy wobec trzech mężczyzn podejrzanych o to, że: – w dniu 11 listopada 2019 r. w Szczecinie przy ul. Ludowej, działając wspólnie i w porozumieniu, publicznie i bez powodu okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonali pobicia pokrzywdzonego mężczyzny, uderzając go pięściami oraz kopiąc po całym ciele, tj. o czyn z art. 158 § 1 kk w zw. z art. 57a § 1 kk,

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Szczecin-Zachód w Szczecinie. Z dokonanych ustaleń wynika, że w dniu 11 listopada 2019 r. tramwajem komunikacji miejskiej, jechało czterech mężczyzn, którzy zachowywali się w sposób agresywny. Po zwróceniu im uwagi przez motorniczego, zaatakowali pokrzywdzonego bijąc go pięściami i kopiąc po całym ciele. Do chwili obecnej w wyniku działań Policji trzech spośród czterech mężczyzn biorących udział w zdarzeniu zostało zatrzymanych. Następnie prokurator przedstawił podejrzanym zarzut dokonania pobicia pokrzywdzonego, przy czym ustalone okoliczności wskazują, że sprawcy działali w warunkach występku o charakterze chuligańskim.

Po przesłuchaniu sprawców w charakterze podejrzanych prokurator w dniu 13 listopada 2019 r. skierował do Sadu wnioski o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Sąd podzielając argumentację prokuratora zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy.

Obecnie w sprawie trwa dalsze gromadzenie materiału dowodowego. Za zarzucane przestępstwo na podstawie art. 158 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, przy czym w przypadku występku o charakterze chuligańskim ustawa przewiduje zwiększenie dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę, a nadto nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego.

Prokuratura