Strona główna » WYPEŁNIENIEM TESTAMENTU JEST NASZA PAMIĘĆ!

WYPEŁNIENIEM TESTAMENTU JEST NASZA PAMIĘĆ!

Generał brygady Władysław Liniarski ps. „Mścisław”, komendant Białostockiego Okręgu Armii Krajowej, patron 1 Podlaskiej Brygady OT – w swoim ostatnim liście do żołnierzy #ArmiaKrajowa podziękował podkomendnym za wierność Rzeczypospolitej i Sztandarowi, pod którym walczyli.

Liniarski bardzo mocno wierzył, że właśnie wierna służba żołnierzy będzie testamentem dla kolejnych pokoleń Polaków, cyt.: „Dziękuję Wam już po raz ostatni, żołnierze Armii Krajowej Okręgu Białostockiego, za wierność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, za wierność Sztandarowi, pod którym walczyliście. Niech ten wkład Wasz w wiernej Służbie dla Ojczyzny będzie testamentem dla waszych synów i wnuków”.

Jak dzisiaj, my – żołnierze Wojska Polskiego rozumiemy ten testament, jak go wykonujemy?

Otóż dla nas jest on wzięciem na swoje barki odpowiedzialności za pamięć o honorowej i wiernej służbie naszych bohaterskich poprzedników, jej kultywowanie i dbanie o to, aby trwała w pamięci potomnych!

W przededniu 1 listopada żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w swoich stałych rejonach odpowiedzialności, w miejscach, gdzie spoczywają szczątki bohaterów Armii Krajowej i niepodległościowego podziemia po 1945 roku oraz w miejscach związanych z ich historią oddali hołd i uczcili pamięć poległych.

Uprzątnięto nagrobki, wyczyszczono miejsca pamięci, zapalono znicze, a na krzyżach zawiązano biało – czerwone wstążki na znak wolności, o którą walczyli!

Chwała bohaterom!

#Terytorialsi

Wideo: DWOT

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW