Dzień Seniora w Międzyzdrojach

„Życzymy Wam Seniorzy tak aktywnego życia, aby nie było czasu na starzenie się”, między innymi tymi słowami swoją wdzięczność i gratulacje z okazji Dnia Seniora składali przedstawiciele samorządu Gminy Międzyzdroje oraz jednostek Gminnych: Międzynarodowy Dom Kultury i Ośrodek Pomocy Społecznej. Jak co roku pod koniec października, w tym roku w dniu 29 października, odbył się „ Dzień Seniora”. Spotkanie miało miejsce w sali teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury, gdzie około 150 seniorów z terenu Gminy Międzyzdroje uczciło swoje święto. Uroczystość współfinansowała Gmina Międzyzdroje.

Przy kawie, ciastku oraz ciepłym posiłku przygotowanym przez AMW Rewita, można było porozmawiać, spotkać znajomych i miło spędzić czas. Spotkanie seniorów poprowadziła Przewodnicząca Rejonowego Oddziału Polskiego Związku Emerytów i Rencistów koło w Międzyzdrojach – Róża Siemak. Seniorzy mieli przyjemność posłuchać arii operowych oraz repertuaru muzyki klasycznej w wykonaniu Leonardy Paczkowskiej. Uroczystość uświetniły występy zespołów: „Bryza” oraz zaprzyjaźnionego z Warszowa zespołu „Keja”, a lekkie biesiadne piosenki zaśpiewał Pan Roman. Na koniec spotkania na wszystkich uczestników czekała „słodka niespodzianka”: mleczna tabliczka czekolady.

W ten jesienny czas, warto wyjść z domu i uczestniczyć w aktywnościach, by poczuć się odrobinę młodziej. Zapraszamy już za rok na kolejne spotkanie z okazji „Dnia Seniora”.

Tekst i zdjęcia:
Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje