Policja i ZUS – wspólnie dla Seniorów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie aby dotrzeć do jak największej liczby seniorów i uświadomić im, jakie sposoby wykorzystują przestępcy, aby oszukać lub okraść osoby starsze przeprowadzili dzisiaj wspólne działania z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Choszcznie.

W Inspektoracie ZUS w Choszcznie policjanci wspólnie z pracownikami sali obsługi zorganizowali stoisko profilaktyczne z materiałami informacyjnymi. Dzielnicowy asp. szt. Ireneusz Kozicz wspólnie z mł. asp. Jakubem Pialikiem informowali seniorów o zagrożeniach jakie na nich czyhają, a także przypominali o zaletach noszenia elementów odblaskowych, które seniorzy otrzymali po wysłuchaniu cennych wskazówek.

Najważniejszym założeniem wspólnej kampanii jest informowanie starszych osób o metodach i sposobach, którymi posługują się oszuści, aby przekonać seniorów do przekazania im swoich oszczędności.

Urzędnicy wspomagają policjantów podczas spotkań z seniorami i informują chociażby o tym, że nie odwiedzają nikogo w domach. Policjanci przypominają także o sposobach manipulacji i podstępnych działaniach przestępców, którzy okradają starsze osoby w ich mieszkaniach. Uczą także, jak się przed nimi obronić i co zrobić w razie zaistnienia takiej sytuacji.

Poprzez podjętą inicjatywę policjanci chcą zwiększyć świadomość seniorów i tym samym zmniejszyć liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.