W niedzielę darmowa komunikacja miejska

Przypominamy, że z okazji Międzynarodowego Dnia bez Samochodu, 22 września w autobusach i tramwajach nie trzeba kasować biletów.

Międzynarodowy Dzień bez Samochodu zakończy, trwający właśnie, Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Kampania, do której każdego roku przyłącza się kilkaset europejskich miast, ma na celu promocję ekologicznych form transportu. Hasło tegorocznego ETZT to „Chodź z nami!”, a temat przewodni – bezpieczny ruch pieszy i rowerowy. Z tej okazji Stowarzyszenie Rowerowy Szczecin przygotowało szereg wydarzeń, zachęcających do poruszania się po mieście komunikacją zbiorową, rowerem lub pieszo.

Większość z nich odbywa się na placu Orła Białego. Prowadzone są tam między innymi szkolenia praktyczne z jazdy rowerem po mieście i organizowane pokazy „kina pod chmurką”. W piątek z placu wyruszy wielki przejazd rowerowy, a w sobotę odbędzie się tam Parking Day – festyn i święto pieszych.

Zwieńczeniem obchodów ETZT w Szczecinie będzie Międzynarodowy Dzień bez Samochodu, obchodzony każdego roku 22 września. W tym dniu autobusami i tramwajami przez cały dzień jeździmy za darmo!

Plan Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Szczecinie:

CZWARTEK

Godz. 7.00 – 9.00 oraz 15.00-17.00, pięć punktów na terenie miasta:
Wielkie liczenie rowerzystów. Coroczne badanie natężenia ruchu rowerowego w mieście prowadzone przez wolontariuszy stowarzyszenia Rowerowy Szczecin.

Godz. 20.00, Chodźcie na film – kino pod chmurką, pl. Orła Białego
Pokaz filmu „Kto Cię uczył jeździć”

———————
PIĄTEK

Godz. 18.00, pl. Orła Białego:
Wielki przejazd rowerowy

———————
SOBOTA

10.00 – 18.00, pl. Orła Białego oraz kilka punktów w mieście
Wielki finał ETZT w Szczecinie – święto pieszych. W miejscu dawnego parkingu powstanie przestrzeń dla różnych aktywności. Będą artystyczne zabawy rodzinne, miejskie enklawy spokoju i relaksu, a być może i tańce. W różnych częściach miasta zaprosimy mieszkańców, aby na ulicy poczuli się jak u siebie w domu, a zaskakujące punkty – niespodzianki, sprowokują do refleksji na temat jakości życia w mieście.

———————
NIEDZIELA
Międzynarodowy Dzień bez Samochodu – darmowa komunikacja miejska

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin