Bon Seniora. Ruszyły przelewy.

Ponad 7.600 świnoujskich seniorów złożyło wniosek o przyznanie Bonu Seniora. Przypomnijmy, że w ramach bonu mieszkańcy, którzy ukończyli lub w tym roku skończą 65 lat, otrzymają 300 złotych z przeznaczeniem na świadczenia zdrowotne i wydarzenia kulturalne. Większość – bo ponad 6.100 – osób już otrzymało świadczenie.

Pozostali otrzymają je w najbliższych dniach.

To druga edycja Bonu Seniora, ale pierwsza, w której uprawnieni otrzymają 300 złotych na swoje konta bankowe lub przekazem pocztowym. W pierwszej wraz z bonem wartości 300 pkt., każdy otrzymywał wykaz 440 usług, z których mógł bezpłatnie skorzystać w przeliczeniu 1 pkt. = 1 zł. Wśród nich były: badania lekarskie, ambulatoryjne, świadczenia rehabilitacyjne oraz dotyczące kultury.

– Wielu seniorów chciało jednak te pieniądze wydać na leki. W poprzedniej edycji było to niemożliwe. Samorząd nie może bowiem finansować prywatnych firm, a takimi są apteki – mówi Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. – Tym razem udało się to zorganizować tak, że każdy uprawniony senior otrzyma 300 złotych na konto lub przekazem i albo wyda je na świadczenia zdrowotne wymienione w informatorze, albo kupi za to lekarstwa.

Wnioski o Bon Seniora można było składać przez dwa miesiące; od 15 lipca do 15 września.

Info i fot. BIK UM Świnoujście