Akt oskarżenia przeciwko nietrzeźwemu kierowcy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli – sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód.

Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że: w dniu 8 lipca 2019 r. na drodze publicznej w Szczecinie, kierował pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym – samochodem marki Ford, znajdując się przy tym w stanie nietrzeźwości wynoszącym 1,38 promila alkoholu we krwi oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, którzy poruszali się oznakowanym służbowym radiowozem policyjnym, używając przy tym sygnałów dźwiękowych i świetlnych i kontynuował jazdę, tj. o przestępstwo z art. 178a § 1 kk w zb. z art. 178b kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

W dniu 8 lipca 2019 r. w godzinach nocnych w Szczecinie funkcjonariusze Policji podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Ford, wydając jemu polecenie zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna nie wykonał polecenia i nie zatrzymał się do kontroli. W wyniku działań funkcjonariuszy Policji sprawca został zatrzymany, a przeprowadzone badania wykazały, że kierował on pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości wynoszącym blisko 1,5 promila alkoholu we krwi.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, podejrzanemu m. in. na podstawie art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Prokuratura