Strona główna » XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2019 – KONCERT FINAŁOWY

XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2019 – KONCERT FINAŁOWY

by Świnoujście w sieci

XXI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYCZNY ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato 2019 – KONCERT FINAŁOWY

Przed nami ostatni akord festiwalowych koncertów. Na specjalne życzenie ubiegłorocznej finałowej publiczności w piątek (30 sierpnia) przy organach zasiądzie i grać będzie „ojciec” festiwalu, wybitny koncertujący organista prof. Andrzej CHOROSIŃSKI, który oprócz gry solowej, na organach będzie akompaniował SERVI DOMINI CANTORES czyli trzem śpiewakom; o. Rafałowi KOBYLIŃSKIEMU, o.Tomaszowi JAROSZOWI i Szymonowi KOBYLIŃSKIEMU.

Prof. Andrzej CHOROSIŃSKI – organista i kompozytor ukończył studia w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie organów prof. F. Rączkowskiego i w klasie kompozycji prof. T. Paciorkiewicza. Doskonalił swe umiejętności gry uczestnicząc w kursie mistrzowskim u prof. Floor Peetersa w Belgii. Laureat wielu konkursów organowych m. in. I nagrody Międzynarodo-wego Konkursu Improwizacji Organowej w RFN i wyróżnienia w Konkursie Bachowskim w Belgii. Koncertuje niemal we wszystkich krajach Europy oraz obu Ameryk, a także w Korei Południowej i Japonii. Jest profesorem klasy organów w Akademii Muzycznej w Warszawie. Prowadzi także kursy mistrzowskie w kraju i za granicą. Jest nie tylko mistrzem gry organowej, ale także kompozytorem, oraz autorem licznych transkrypcji utworów orkiestrowych na organy. W swym artystycznym dorobku ma nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe – ponad 20 płyt. Jest konsultantem i autorem projektów budowy organów w Polsce oraz w Niemczech, Kanadzie i Japonii.

SERVI DOMINI CANTORES – Śpiewający Słudzy Pańscy to grupa księży wokalistów, absolwentów wydziałów wokalno-aktorskich polskich akademii muzycznych. Założona w roku 2004 grupa wokalna wykonuje szeroki repertuar: pieśni sakralne i arie oratoryjno-kantatowe różnych kompozytorów oraz arie operowe i pieśni ze światowego repertuaru. Członkowie Grupy prowadzą na co dzień ożywioną działalność duszpasterską, ewangelizacyjną,, naukowo-dydaktyczną i artystyczną.

O. Rafał Kobyliński, tenor – jezuita; edukację muzyczną rozpoczął na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jana Kunerta. Po trzech latach studiów podjął decyzję o wstąpieniu do zakonu Jezuitów. Po ukończeniu studiów filozoficznych powrócił na Akademię Muzyczną, w Gdańsku, gdzie ukończył studia wokalne w klasie prof. Ryszarda Minkiewicza w 2003 r. Aktualnie przygotowuje doktorat z wokalistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach.

o. Tomasz Jarosz – baryton, ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu solowego oraz Wydział Muzyki Kościelnej. Prowadzi zajęcia ze śpiewu i muzyki kościelnej w WSD w Tuchowie, Bardzie i na Lubaszowej. Zajmuje się aktywną działalnością koncertową wykonując pieśni, arie operowe oraz dzieła muzyki oratoryjnej i kantatowej, w kraju i za granicą. Brał udział w nagraniach dla Polskiego Radia oraz nagraniach płytowych. Prowadził kursy wokalne oraz śpiewu gregoriańskiego. Brał udział w jury konkursów wokalnych oraz muzyki chóralnej.
Szymon Kobyliński – bas -ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie śpiewu solowego.. Studiował również w Conservatorio di Musica Giuseppe Verdi w Turynie, a także International Opernstudio w Hamburgu. Doskonalił swoje umiejętności u znakomitych pedagogów. Już na studiach zadebiutował w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie w operach Borys Godunow oraz Lukrecja Borgia. Występował w Staatsoper w Hamburgu. Współpracuje m.in. z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą Wrocławską, Operą Krakowską, Teatrem Wielkim w Poznaniu.

Zdobywca Grand Prix VIII Ogólnopolskiego Konkursu Impressio Art – Sopot 2016. Poza światem muzyki operowej znakomicie odnajduje się w repertuarze oratoryjno-kantatowym i kameralnym.
Na program koncertu złożą się utwory kompozytorów J. S. BACH, St. MONIUSZKO, J. ELSNER, T. DUBOIS, G. BIZET, A. GUILMANT, G. DONIZETTI i Ch. GOUNOD.

Początek koncertu tradycyjnie o godz.19-tej w kościele pw. Chrystusa Króla.
Bilety po 20,-zł do nabycia wcześniej w kawiarni SONATA (vis a vis) kościoła lub przed koncertem przy kościele.

Organizatorzy Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia wraz z parafią pw. Chrystusa Króla serdecznie zapraszają.

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW