Strona główna » Międzyzdroje – 10. Summer Kite Festival za nami!

Międzyzdroje – 10. Summer Kite Festival za nami!

by Świnoujście w sieci

10. Summer Kite Festival za nami!

Kitesurfing to do niedawna mało znana dyscyplina sportowa, a obecnie najmodniejsze hobby, nawet dla całych rodzin.

Kitesurfing nie jest już tylko pływaniem na desce z latawcem, lecz stanowi prawdziwy styl życia.

Plaża, morze, słońce a na niebie nieodłącznym elementem są szybujące kolorowe łuki. To latawce, które stanowią nierozerwalny element wyposażenia każdego kitesurfera. Tak właśnie było na międzyzdrojskiej plaży w ostatni, wakacyjny weekend sierpnia ( od 23 do 25 sierpnia ), podczas 10 edycji Summer Kite Festival. Zawody odbywały się w dwóch formułach, w różnych kategoriach wiekowych wśród kobiet i mężczyzn: Kite Open ( wyścigi kitesurfingowe na czas ) oraz Freestyle ( wykonywanie tricków w powietrzu ). W zawodach udział wzięło 45 zawodników z całej Polski. W Międzyzdrojach odbył się również finał Pucharu Polski w formule Kite Open. Dodać należy, iż zgodnie z regulaminem na Puchar Polski składa się cykl 8 zawodów rozgrywanych od maja do sierpnia br. w różnych miejscowościach w Polsce.
W tym roku zwycięzcą w kilku kategoriach wiekowych Kite Open został 15 latek z Gdańska Jakub Jurkowski. Kuba pływa od 5 lat, a pasją zaraził go kolega Janek, też kitesurfer. Marzeniem Jakuba jest uczestnictwo w 2024r. w letnich igrzyskach olimpijskich we Francji.
W kategorii pań niepokonaną zawodniczką, również w kilku kategoriach Kite Open, była Julia Domasiewicz. Julia swoja przyszłość wiąże z kitem. Ma 14 lat, na kitesurfingu pływa od 3 lat, a już zdobyła Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w kategorii Kite Open. By móc częściej trenować przeprowadza się z rodzinnej Wielkopolski do Trójmiasta. Od września rozpoczyna naukę w liceum w Sopocie, a jej marzeniem, podobnie jak Kuby, jest letnia olimpiada w Paryżu w kategorii Kite Open. Ceremonia wręczenia pucharów i nagród odbyła się w hotelu Vienna House Amber Baltic, który był jednym ze sponsorów i partnerów Summer Kite Festival. Od początku organizatorem imprezy jest firma Event Factory przy współfinansowaniu Gminy Międzyzdroje.
Summer Kite Festival to nie tylko rozgrywane zawody sportowe. Od godz. 12:00 do 18:00 organizatorzy przygotowali dla plażowiczów Strefę Active, gdzie można było popływać na deskach typu SUP, uczestniczyć w przygotowanych aktywnościach sportowych, konkursach i zawodach pływackich. O bezpieczeństwo zadbał WOPR Szczecin, wspomagany przez międzyzdrojskich ratowników.

Anetta Czyżak
UM Międzyzdroje

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW