XXI ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE
Od ohanna Sebastiana BACHA do Astora PIAZZOLLI

W najbliższy piątek (26 lipca), w kościele pw. Chrystusa Króla, kolejny festiwalowy koncert.
W Galerii Mistrzów, w którym wystąpią:

Ewa Sawoszczuk – organistka, ukończyła Akademię Muzyczną imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Uczestniczka wielu prestiżowych międzynarodowych festiwali muzyki organowej. Współpracuje z wieloma solistami instrumentalistami i wokalistami, a także z Filharmonią Pomorską. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką koncertów organowych w Bydgoszczy.

Beata Bobińska – sopran, absolwentka Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu. W repertuarze posiada liczne pieśni, arie koncertowe, operowe i operetkowe, a także partie solowe dzieł oratoryjno-kantatowych. Śpiew jest jej pasją, którą stale rozwija śpiewając podczas koncertów kameralnych i symfonicznych z udziałem m.in.; Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej.

Janusz BOBIŃSKI – trębacz, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie trąbki. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień solowych na konkursach ogólnopolskich, także laureat konkursów zespołów kameralnych. Prowadził warsztaty muzyczne w zakresie gry na trąbce w Gdańsku. Uczestnik kursów mistrzowskich. Koncertmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej POW w Bydgoszczy. Od 2004 roku pierwszy trębacz, solista orkiestry Opery NOVA w Bydgoszczy. Współpracuje z wieloma zespołami m.in.: Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Capella Bydgostiensis, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Maria Rodriguez Band, Polish Energetic Ensamble i Orkiestrą XXI wieku. Solista, kameralista, aranżer.

Na program koncertu złożą się utwory; J.S. BACHA, F. DURANTE, J. STANLEY’a,
C. SAINT-SAENS’a, M. D. GŁUCHA, A. STRADELLI i A. PIAZZOLLI.

Początek koncertu godz. 19-ta – organizatorzy serdecznie zapraszają

Bilety w cenie 20,-zł do nabycia w kawiarni „SONATA” (vis a vis kościoła) lub przed koncertem przy kościele.