Wakacyjne Miasto Kobiet: dzień czwarty, ostatni

To już ostatni dzień z Wakacyjnym Miastem Kobiet. Na pożegnanie na Panie (a w finale także Panów) czeka moc wyjątkowych atrakcji! Przypominamy, na wszystkie wydarzenia – wstęp wolny!

Flagowe projekty festiwalu czyli „KEUNE Letnie Przemiany” oraz „Jak z okładki” okazały się, jak co roku, wielkim sukcesem. Kilkaset Pań przeszło niezwykłe metamorfozy, co skrzętnie udokumentowali nasi fotografowie. W czwartek ostatnia szansa na zmianę wizerunku dla kolejnych kilkudziesięciu Pań. Zapisy już od godziny 9.00 w festiwalowej Recepcji. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Jak każdego ranka, już o 10.00 zapraszamy na sportową rozgrzewkę. Tym razem zajęcia zatytułowane „Just walk” poprowadzi Iwona Pavlović. Ponowne spotkanie z „Czarną Mambą” o 15.00 w ramach warsztatów tanecznych „Roztańczona Promenada”

Namiot warsztatowy otwiera swoje podwoje o godzinie 11.00. Przez cały dzień można tam oglądać wystawę fotografii „Kobiety Kobietom”. Wśród autorek zdjęć Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej oraz Marzena Wasikowska.

Pierwszy z warsztatów (11.00), na który zaprasza TT-LINE jest zatytułowany „Skandynawskie wzornictwo przyjazne naturalnemu środowisku”. Poprowadzi go Agnieszka Świtkiewicz-Blandzi. Godzinę później (12.00) Jakub Mauricz – jeden z najbardziej rozpoznawalnych dietetyków w Polsce, opowie o „Wpływie diety i suplementacji na gospodarkę hormonalną kobiet”. Podczas kolejnego spotkania (13.00) Panie dowiedzą się „Jak zorganizować perfekcyjne przyjęcie?”. Warsztat poprowadzi Joanna Kopij, konsultantka Agencji Ślubnej „Lily – Wedding Planner”.

Popołudniu startuje blok kulturalny. O godzinie 16.00 cykl „Kto się na to pisze?” i spotkanie autorskie Katarzyny Grocholi. Pisarka opowie między innymi o pierwszym w jej dorobku kryminale – bestseller „Zranić marionetkę”. Zgodnie z warunkami ustalonymi z autorką, nie powiemy kto zabił…

Artystyczne małżeństwo, Ewa i Henryk Sawka – ona zajmuje się witrażem i garncarstwem, On od ponad 30 lat rozbawia rodaków swoimi satyrycznymi rysunkami – tym razem zaprezentuje się od… kuchni. Początek warsztatów kulinarnych „Kultura od kuchni” o godzinie 17.00.

Przenosimy się do głównego namiotu festiwalowego, a tam już od 18.00 „Gwiazdy na Kanapach” czyli rozmowy Marzeny Rogalskiej. Dziennikarka przepyta aktorkę Annę Guzik, „Supernianię” czyli psycholożkę Dorotą Zawadzką oraz dietka Jakuba Mauricza.

Teraz Muszla Koncertowa i finałowy koncert w ramach „Sumer Music Fest”. Na scenie Mr. Gąs & Ladies czyli muzyczne wcielenie aktora Piotra Gąsowskiego, któremu towarzyszyć będą między innymi Hanna Śleszyńśka, Katarzyna Skrzynecka, oraz Olga Bończyk. Początek kilka minut po godzinie 19.00, poprzedzony blokiem konkursów dla publiczności.

Ostatni akord tegorocznego Wakacyjnego Miasta Kobiet to „Teatralna Promenada” i monodram Anny Guzik „Singielka II, czyli Matka Polka” w reżyserii Jacka Bończyka. To kontynuacja teatralnego przeboju „Singielka” również w jej wykonaniu. Bohaterką opowieści jest Alicja – estradowa wokalistka, szamoczącą się w sidłach samotnego istnienia… Bezpłatne wejściówki na spektakl można odbierać w festiwalowej Recepcji w dwóch turach – od godziny 10.00, a później od 17.00.

Kolejne wydarzenia Wakacyjnego Miasta Kobiet w Świnoujściu… za rok! Dziękujemy wszystkim Paniom (i Panom) za udział w wydarzeniach 3 edycji festiwalu.

Więcej informacji: www.wakacyjnemiastokobiet.pl

Organizatorem imprezy jest Miasto Świnoujście i MDK Świnoujście.
Organizatorem wykonawczym, podobnie jak w poprzednich latach, Grupa BONO.

PROGRAM

CZWARTEK, 11 LIPCA

LIFESTYLE
10:00–13:00 i 15:00–17:00 | KEUNE LETNIE PRZEMIANY
W namiocie na terenie Muszli Koncertowej wizażyści, fryzjerzy i styliści poprowadzą warsztaty
makijażu scenicznego.

10:00–13:00 i 15:00–17:00 | JAK Z OKŁADKI
Profesjonalni fotografowie będą dokumentować rezultat pracy stylistów i wizażystów.

11:00–12:00 | SKANDYNAWSKIE WZORNICTWO PRZYJAZNE NATURALNEMU ŚRODOWISKU
Warsztaty z TT-LINE. Prowadząca – Agnieszka Świtkiewicz-Blandzi.

12.00–13.00 | WPŁYW DIETY I SUPLEMENTACJI NA GOSPODARKĘ HORMONALNĄ KOBIET
Prowadzący Jakub Mauricz z poradni dietetycznej „Be Well by Mauricz”.

13:00–14:00 | JAK ZORGANIZOWAĆ PERFEKCYJNE PRZYJĘCIE?

Warsztat prowadzony przez konsultantki z Agencji Ślubnej „Lily – Wedding Planner”.

AKTYWNOŚĆ
10.00–10.30 | JUST WALK
Rozgrzewka z Iwoną Pavlović.

15.00–16.00 | ROZTAŃCZONA PROMENADA
Warsztaty taneczne z Iwoną Pavlović.

KULTURA I SZTUKA
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA „KOBIETY KOBIETOM”
Codziennie w namiocie przy Muszli Koncertowej.
Artystki: Ewa Łyczywek-Pałka, Danuta Piotrowska, Anna Pisula-Mandziej oraz Marzena
Wasikowska.

16:00–17:00 | KTO SIĘ NA TO PISZE?
Spotkanie autorskie z Katarzyną Grocholą autorką książki „Zranić marionetkę”.

17:00–18:00 | KULTURA OD KUCHNI
Warsztaty kulinarne prowadzone przez Henryka i Ewę Sawkę.

18.00 | GWIAZDY NA KANAPACH
Rozmowa Marzeny Rogalskiej z Anną Guzik, Dorotą Zawadzką ”Supernianią” i Jakubem Mauriczem

19:00–20:00 | SUMMER MUSIC FEST
Koncert Mr. Gąs & Ladies.

21.00 | TEATRALNA PROMENADA
„Singielka II, czyli Matka Polka” – wyk. Anna Guzik , Teatr Polski w Bielsko-Białej

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News