Przedszkole przy ul. Bydgoskiej (prawie) gotowe. Imponuje, Zobaczcie sami

Jeszcze przed wakacjami rozpocznie się procedura odbiorowa jednaj z najważniejszych inwestycji ostatnich miesięcy – przedszkola przy ul. Bydgoskiej. A tuż po wakacjach nową placówką będą się cieszyli najmłodsi świnoujścianie.

Na budowie trwają ostatnie prace kosmetyczne. Sam budynek z zewnątrz jest już wykończony. Białe ściany zdobią kolorowe okna. Wokół – na skarpach i trawnikach – trawa już się dobrze zakorzeniła i niebawem będzie wymagała skoszenia. Wyposażone w urządzenia do zabawy są place zabaw i boiska, wyłożone nawierzchnią poliuretanową.

Pracownicy wykonują ostateczne prace pielęgnacyjne przy urządzeniach. Gotowa jest też większość miejsc postojowych dla rodziców, którzy będą tutaj przywozili swoje pociechy. Powstają ostanie miejsca postojowe, które także będą obsiane trawą wyrastającą spomiędzy specjalnej siatki wzmacniającej nawierzchnię.

Sale dla dzieci Sale dla dzieci Część administracyjna Przedszkole z zewnątrz Wnętrze przedszkola Wnętrze przedszkola Wnętrze przedszkola – są już leżaki Wnętrze przedszkola – wyposażenie kuchni Wnętrze przedszkola – wyposażenie kuchni Wnętrze przedszkola – wyposażenie kuchni Wnętrze przedszkola – wyposażenie kuchni Wnętrze przedszkola – wyposażenie kuchni Klatka schodowa Klatka schodowa Część administracyjna Część administracyjna Część administracyjna Wnętrze przedszkola – sala gimnastyczna Wnętrze przedszkola – sala gimnastyczna Przedszkole z zewnątrz Przedszkole z zewnątrz Przedszkole z zewnątrz Przedszkolny plac zabaw Przedszkolny plac zabaw Przedszkolny plac zabaw Przedszkolny plac zabaw Przedszkolny plac zabaw Przedszkolny plac zabaw Wnętrze przedszkola Sale dla dzieci Sale dla dzieci Sale dla dzieci Część administracyjna Przedszkole z zewnątrz Wnętrze przedszkola Wnętrze przedszkola
Wewnątrz także prowadzone są ostatnie prace montażowe i kosmetyczne. Kończone jest układanie wykładzin podłogowych, montowane gniazda i kontakty elektryczne.

Kuchnia jest już w pełni wyposażona w niezbędne urządzenia i błyszczy stalowym kolorem. W salach dla dzieci mamy stoły i krzesełka oraz … kolorowe kropki na ścianach. W schowkach schowane są leżaki. W szatniach szafki czekają na przyszłych użytkowników. Zamontowana jest też już niemal cała armatura łazienkowa.

Do sali gimnastycznej przyjechały już bramki i składane trybunki.

Idąc na górę, jeszcze w kilku miejscach nie znajdziemy poręczy przy schodach, ale już niebawem będzie. Winda także jedzie do Świnoujścia wprost z Hiszpanii i do końca tygodnia zostanie zamontowana oraz przetestowana.

Pomieszczeniom administracyjnym brakuje tylko wyposażenia w komputery. Sala konferencyjna jest gotowa na przeprowadzenie zebrań.

Wokół jeszcze panuje spory nieład, ale to przecież ciągle budowa.

przedstawiciel wykonawcy zapowiedział zgłoszenie inwestycji jako zakończone w tygodniu poprzedzający wakacje. Od tego czasu będą jeszcze trzy miesiące, by mogli się tu wprowadzić użytkownicy. A od września przedszkole będzie żyło gwarem nawet 200 najmłodszych świnoujścian.

Inwestycja jest współfinansowana z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Info UM