NIETRZEŹWY, POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM JECHAŁ KRADZIONYM SAMOCHODEM

Ponad 3.5 promila miał w organizmie 49 – letni mężczyzna, który nie był w stanie zaparkować pod jednym ze sklepów. Policjanci ustalili, że samochód m-ki opel corsa, którym jechał mężczyzna został skradziony. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec powiatu gryfińskiego jest poszukiwany listem gończym.

Mundurowi z Komisariatu Policji Nad Odrą podczas służby zostali skierowani na interwencję dotyczącą kierującego, który nie może wykonać manewru parkowania. Według przekazanych informacji przez osobę zgłaszającą, mężczyzna prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Dzielnicowi, którzy błyskawicznie dotarli na miejsce potwierdzili przypuszczenia osoby zawiadamiającej. Mieszkaniec powiatu gryfińskiego w swoim organizmie miał ponad 3.5 promila alkoholu. W trakcie interwencji mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a samochód którym przyjechał oświadczył, że znalazł w zaroślach. Jak się okazało auto zostało skradzione na terenie miasta.

Jednak to nie wszystkie przewinienia, których dopuścił się 49 – latek. Mężczyzna świadomie podał policjantom dane brata, chcąc ukryć swoją tożsamość. Funkcjonariusze wnikliwie sprawdzili dane mężczyzny, i jak się okazało był on poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mieszkaniec powiatu gryfińskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. W tym czasie śledczy z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą gromadzili materiał dowodowy.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, za które grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego 49 – latek poszukiwany listem gończym spędzi kilka miesięcy w zakładzie karnym za popełnione wcześniej przestępstwa.

ZKS KMP