Strona główna » Straż Graniczna szkoliła z zasad zatrudniania cudzoziemców

Straż Graniczna szkoliła z zasad zatrudniania cudzoziemców

Z udziałem funkcjonariuszy Straży Granicznej z Kołobrzegu w delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie 21 marca odbyło się spotkanie dla lokalnych przedsiębiorców zainteresowanych tematyką zatrudniania cudzoziemców.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie oraz Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.
Funkcjonariusze Straży Granicznej przeprowadzili prelekcję dotyczącą legalizacji pobytu cudzoziemców. W spotkaniu uczestniczyło kilkudziesięciu pracodawców.

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej każdego dnia sprawdzają legalność pobytu i pracy cudzoziemców. Tylko w tym tygodniu wystawili 25 decyzji zobowiązujących do powrotu. Kontrole przeprowadzili strażnicy graniczni ze Szczecina, Świnoujścia, Kołobrzegu, Władysławowa, Gdańska i Elbląga.

Decyzje otrzymało 20 obywateli Ukrainy, 2 Białorusi, Mołdawianin, Rosjanin i Gruzin. Funkcjonariusze ustalili, że 13 cudzoziemców przeterminowało pobyt w Polsce, 3 nie miało ważnych wiz lub innych dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu, 4 nielegalnie pracowało, a cel pobytu 4 był niezgodny z deklarowanym. Ponadto dane osobowe jednej osoby znajdowały się w Systemie Informacyjnym Schengen do celów odmowy wjazdu.

Wobec wszystkich orzeczone zostały czasowe zakazy wjazdu do Polski wynoszące od 6 miesięcy do 3 lat.

Straż Graniczna

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

5 × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW