Strona główna » Świnoujscy ratownicy uratowali mężczyznę z rozległym zawałem

Świnoujscy ratownicy uratowali mężczyznę z rozległym zawałem

by Świnoujście w sieci

Świnoujscy ratownicy uratowali mężczyznę z rozległym zawałem

Mamy naprawdę świetnych ratowników wodnych. Jeden z nich jest dodatkowo ratownikiem medycznym. Wczoraj uratowali życie mężczyźnie, który w morzu doznał rozległego zawału serca. To dzięki ich umiejętnościom i oddaniu udało się mężczyźnie przywrócić akcję serca jeszcze przed przyjazdem pogotowia.

– Na wysokości stanowiska nr 6 z wody podjęto nieprzytomnego około 70 – letniego mężczyznę – mówi Ewa Wileńska, kierownik kąpieliska. – Powiadomiono zespół Pogotowia Ratunkowego i prowadzono akcję z użyciem defibrylatora AED. Podejrzenie rozległego zawału potwierdził zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wezwany lądował na plaży. Przywrócono akcję serca i przetransportowano poszkodowanego do placówki w Szczecinie.

Służby kąpieliska wraz z policją objęły opieką żonę poszkodowanego.

– Uratowaliście rzecz najcenniejszą. Ludzkie życie – mówił dziś na spotkaniu z ratownikami Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – Cieszę się, jestem dumny, że mamy tak wspaniałych, doświadczonych i oddanych swojej pracy ratowników. Wierzę, że ten sezon będzie kolejnym, w trakcie którego nikt nie utonął na strzeżonym kąpielisku.

Sami ratownicy mówili, że to był naprawdę trudny sezon.

– Tylko osiem razy wywieszaliśmy czerwoną flagę na cały dzień i dwa razy na kilka godzin. A jakie były upały, to wszyscy wiemy. Tłumy ludzi szukały ochłody w morzu – opowiadali ratownicy, dodając: – Dlatego dobrze, że w tym roku jest nas więcej. To była bardzo dobra decyzja panie prezydencie.

BIK UM Świnoujście

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

siedemnaście − osiem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW