Strona główna » 16 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego dla Urzędu Morskiego

16 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego dla Urzędu Morskiego

by Świnoujście w sieci

Będzie bezpieczniej na wodach administrowanych przez Urząd Morski w Szczecinie. Nowe łodzie oraz inne specjalistyczne urządzenia służące do akcji oraz działań w portach wodnych, przystaniach morskich i pasie nadbrzeżnym zachodniego wybrzeża Polski zakupione zostaną dzięki zastrzykowi eurofunduszy Urzędu Marszałkowskiego. To w sumie 16 mln zł. Gotowa jest już umowa wsparcia, którą w poniedziałek, 27 sierpnia 2018 roku podpiszą w Szczecinie marszałek Olgierd Geblewicz
i dyrektor Wojciech Zdanowicz.

Zakup nowoczesnego sprzętu poprawi bezpieczeństwo żeglugi, ale także wpłynie na ochronę środowiska morskiego. Urząd Morski z pomocą Urzędu Marszałkowskiego zakupi dwie łodzie pneumatyczne RIB
do kontroli oznakowania nawigacyjnego czy kontroli akwenów wodnych, jedną łódź hydrograficzną
do prowadzenia pomiarów barymetrycznych i monitorowania głębokości na torach wodnych, a także urządzenia do obsługi pływającego oznakowania nawigacyjnego (stawiacz pław) czy eliminowaniu wypłyceń oraz utrzymania odpowiednich głębokości (szalanda z refulatorem).

Projekt Urzędu Morskiego przewidziano do realizacji najpóźniej do grudnia 2019 roku. Jego koszt całkowity to ponad 18 mln zł. Blisko 16 mln zł z unijnych środków przekaże Marszałek Województwa.

To już trzecie tegoroczne podpisanie porozumienia pomiędzy stronami. W marcu br. samorząd województwa i dyrekcja Urzędu Morskiego w Szczecinie parafowały porozumienia obejmujące modernizację infrastruktury portów w Policach i Stepnicy, co pozwoli na pogłębienie w sumie około 7 km torów wodnych. Obie inwestycje warte są 28 mln zł,. Dla tych zaplanowanych zmian Urząd Marszałkowski w ramach Programu Regionalnego zarezerwował 24 mln zł.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

13 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW