Strona główna » KU PRZESTRODZE – STRACILI PRAWO JAZDY, BO SIĘ SPIESZYLI

KU PRZESTRODZE – STRACILI PRAWO JAZDY, BO SIĘ SPIESZYLI

by Daniel SZYSZ

Policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Kierowcy oprócz wysokich mandatów i punktów karnych stracili prawa jazdy na 3 miesiące.

Wczoraj, w godzinach rannych policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania dróg powiatu gryfickiego, radiowozem nieoznakowanym zatrzymali do kontroli drogowej Citroena, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 67 km/h jadąc z prędkością 117 km/h. Kierowca oprócz mandatu w wysokości 400 zł i 10 pkt karnych stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

W godzinę po kontroli Citroena podobny los spotkał kierowcę samochodu osobowego marki Kia Ceed, który przez teren zabudowany pędził z prędkością 122 k/h. 35-letni mieszkaniec Szczecina również przez najbliższe 3-miesiące nie będzie mógł jeździć samochodem, a do tego został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 pkt karnymi.

Obaj kierowcy tłumaczyli swoje postępowanie pospiechem i nieuwagą.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność. Nadmierna prędkość i brawura to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Przypomnijmy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy.

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy.

Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy.

Kolejny raz, kiedy kierujący (w wydłużonym 6-miesięcznym okresie) zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

4 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.