kt oskarżenia w sprawie sprzedaży i posiadania narkotyków – sprawa Prokuratury Rejonowej w Świnoujściu.

Prokurator Rejonowy w Świnoujściu skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi Świnoujścia podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz sprzedaż narkotyków.

W dniu 2 września 2017 funkcjonariusze Komendy Powiatowej w Świnoujściu w miejscu zamieszkania podejrzanego przeprowadzili przeszukanie, w trakcie którego ujawnili środki odurzające w postaci marihuany w ilości 144,21 gramów i 16 gramów amfetaminy.

W sprawie zostało wszczęte śledztwo, w toku którego podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych w postaci marihuany oraz posiadania amfetaminy , to jest popełnienia czynu z art. 62 ust. 2 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii , uprawiania 3 krzaków konopi innych niż włókniste, to jest popełnienia czynu z art. 63 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii oraz wielokrotnego udzielenia w celu osiągnięcia korzyści majątkowej innym osobom, w tym małoletni środków odurzających w postaci marihuany i psychotropowych w postaci amfetaminy oraz tabletek ecstasy w okresie od maja 2017 r. do sierpnia 2017 r., za cenę od 30 do 50 zł za gram amfetaminy , 20 zł za jedna tabletkę ecstasy oraz 50 zł za porcję marihuany, to jest popełnienia czynu z art. 59 ust. 1 i 2 w zb. z art. 58 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzanemu zarzucono również popełnienie przestępstwa z art. 291 § 1 kk polegającego na nabyciu pochodzącego z kradzieży roweru o wartości 3000 zł za cenę 250 zł.

Podejrzany przyznał się do posiadania i sprzedaży narkotyków , ale zaprzeczył aby miał świadomość, że nabywcami są osoby małoletnie . W dniu 2 września 2017 r. podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu tymczasowo aresztowany. Mężczyzna w przeszłości nie był karany sądownie.

Podejrzanemu grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.