73. Rocznica zakończenia II Wojny Światowej

W środę, 8 maja w garnizonach Świnoujście i Dziwnów odbyły się uroczystości upamiętniające 73. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Europie.

Z okazji 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej, na okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża podniesiona została wielka gala banderowa. O godzinie 12:30 na Placu Słowiańskim w Świnoujściu odbyły się uroczystości z udziałem kompani honorowej oraz świnoujskiej Orkiestry Wojskowej. Delegacje 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, kombatantów, harcerzy, placówek edukacyjnych, organizacji i instytucji oraz mieszkańcy miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej”. Po uroczystościach na Placu Słowiańskim złożone zostały także kwiaty na świnoujskim cmentarzu komunalnym przy „Kwaterze Wiecznego Spoczynku Weteranów II Wojny Światowej”.

Na terenie garnizonu Dziwnów uroczystości upamiętniające zakończenie II wojny światowej odbyły się na cmentarzu komunalnym w Kamieniu Pomorskim. Uczestniczył w nich poczet sztandarowy, kompania honorowa oraz delegacje 8. Batalionu Saperów.

Marynarka Wojenna