Strona główna » Świnoujście – Sprawca stosujący przemoc domową tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Świnoujście – Sprawca stosujący przemoc domową tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

by Świnoujście w sieci

 

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Świnoujściu Sąd Rejonowy w Świnoujściu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Andrzeja K. podejrzanego o to, że w okresie od stycznia 2002 r. do dnia 19 marca 2018 r. w Świnoujściu znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną m. in. w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał bezpodstawne awantury podczas których zachowywał się agresywnie wobec pokrzywdzonej, wyzywał ją słowami wulgarnymi, szarpał, popychał ją, uderzał w twarz oraz w tył głowy, a ponadto dokonał uszkodzenia wargi i ukruszenia zęba pokrzywdzonej co spowodowało naruszenie czynności narządów ciała na okres dłuższy niż 7 dni, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk i inne.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, podejrzany zamieszkujący wspólnie ze swoją żoną znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

Z zeznań pokrzywdzonej kobiety jak również z innych zgromadzonych dotychczas dowodów wynika, że znajdując się w stanie nietrzeźwości podejrzany wielokrotnie wszczynał bezpodstawne awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną wulgarnymi słowami, szarpał ją i uderzał. Ponadto ustalono, że podczas kolejnej awantury Andrzej K. pobił pokrzywdzoną powodując u niej m. in. uszkodzenie wargi i ukruszenie zęba.

Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za czyn zarzucony podejrzanemu m.in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Prokuratura Okręgowa

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jeden + trzynaście =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.