Strona główna » Świnoujście – Pięć nowych radiowozów dla świnoujskiej komendy

Świnoujście – Pięć nowych radiowozów dla świnoujskiej komendy

by Daniel SZYSZ

Dziś odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów służbowych funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Na co dzień pięć radiowozów będzie wykorzystywanych w służbie przez policjantów pionu prewencyjnego, a także kryminalnego.

Dziś, na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów świnoujskim policjantom. W uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal oraz Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz. Poświęcenia pojazdów służbowych dokonał Dziekan Dekanatu Świnoujście ksiądz kanonik Piotr Superlak.

Tabor świnoujskiej komendy wzbogacił się o pięć nowych radiowozów. Są to: dwa samochody marki Volkswagen Transporter, Ford Tourneo, Kia Cee’d oraz Suzuki. Zakup samochodu marki Kia w całości sfinansowała Policja, natomiast cztery pozostałe pojazdy zostały zakupione w ramach programu modernizacji służb mundurowych „50×50”, co oznacza, że połowę kosztów ich zakupu pokryła Policji i druga połowę samorząd miasta Świnoujście. Ogółem na ten cel Policja przekazała 345 tys. zł, natomiast gmina Świnoujście – 271 tys. zł. Dzięki takiej współpracy możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest zapewnienie jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom miasta.

Przekazując kluczyki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie Marek Jasztal podkreślił bardzo dobrą współpracę ze świnoujskim samorządem i podziękował włodarzom miasta za wsparcie na rzecz bezpieczeństwa.

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu inspektor Dorota Zawłocka również podziękowała przedstawicielowi magistratu za wsparcie finansowe w zakupie pojazdów służbowych, podkreślając że efektywne ich użytkowanie przyczyni się do zwiększenia skuteczności policyjnych działań, a także wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta oraz turystów.

Nowe radiowozy już dziś wyruszą do służby na drogach naszego miasta.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Świnoujście – Policjanci otrzymali nowe radiowozy – FOTO

Świnoujście – Policjanci otrzymali nowe radiowozy – FOTO

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

jedenaście + sześć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.