Imieniny Andrzeja obchodzić będziemy dopiero w czwartek jednakże wiele osób świętuje je hucznie już w weekend je poprzedzający. Uczestnicy tej formy wypoczynku często, ze względu na swój stan trzeźwości, narażeni są na różne niebezpieczeństwa. Zdarza się również, że pod wpływem alkoholu oni sami mogą dopuszczać się różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie w weekend poprzedzający „Andrzejki”, przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne w rejonie lokali rozrywkowych znajdujących się w centrum Szczecina. Działania te miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom miasta jak i przeciwdziałanie powstawaniu przestępstw i wykroczeń.

Funkcjonariusze obieli nadzorem także uczestników ruchu drogowego. Zarówno tych zmotoryzowanych jak i pieszych.
W godzinach nocnych do służby przystąpili także policjanci Oddziału Prewencji Policji wraz z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji KMP w Szczecinie. Tej nocy o bezpieczeństwo mieszkańców miasta dbały patrole mundurowe i typu wywiadowczego.

W trakcie działań funkcjonariusze policji zatrzymali min. sprawcę przestępstwa posiadającego przy sobie narkotyki, ujawnili również wykroczenia przeciwko porządkowi publicznemu jak i w ruchu drogowym, które w większości przypadków zostały zakończone na drodze postępowania mandatowego.

Dążąc do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców miasta szczecińscy policjanci planują przeprowadzenie kolejnych tego typu działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa na terenie miasta.

st. asp. Michał Sroka/AG