2572. edycja naszych cosobotnich spotkań w Parku Zdrojowym dobiegła końca. Jak poprzednio tak i tym razem bawiliśmy się naprawdę świetnie! Parafrazując tekst pewnej bardzo znanej piosenki : „ Biegać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi…” nam chodzi o dobrą atmosferę, o zabawę i oczywiście o zdrowie 😀 😀 😀 a, że jesteśmy skuteczni niech świadczy ilość zaangażowanych osób organizujących i wspierających bieg i ilość osób biegających i chodzących w każdy sobotni poranek.

Dzisiaj przywitała nas prawdziwie jesienna szaruga… ale nie przestraszyła i nie przepłoszyła nikogo 😀 Może trochę bardziej potupaliśmy nogami na rozgrzewce, stojąc na linii startu i na wyznaczonych wolontariackich stanowiskach… ale wolontariuszki Zuzia i Malwinka dbały o to, by każdy po biegu otrzymał ciepłą herbatkę okraszoną jakże pięknym uśmiechem i smaczne babeczki upieczone przez Patrycję Słowińską. Przed startem odbyła się dekoracja medalami osób, które nie otrzymały ich 11. listopada (do tej pory jesteśmy pod wrażeniem frekwencji). Medale osobiście wręczał Wiceprezydent Paweł Sujka.

W trasę ruszyły 84 osoby i 8 psów a echo niosło tupot nóg i łap po całym parku 😀 Najmniej czasu na przebiegnięcie całego dystansu potrzebowali panowie: Sylwester Swędrowski, Robert Derda i Mikołaj Antkowiak i panie: Magdalena Juszczyk-Bukowiecka, Monika Murawska i Małgorzata Śliwińska. Ustanowione zostały nowe rekordy życiowe – było ich aż 19 a 7 osób przeżyło z nami swój świnoujski debiut. Gościliśmy biegaczy ze Stargardu , Żar i niemieckiej części wyspy Uznam. Gratulujemy wszystkim i życzymy kolejnych udanych parkrunowych sobót. Szczegółowe wyniki biegu:http://www.parkrun.pl/swinoujs…/rezultaty/ostatnierezultaty/

Dziękujemy 18 wolontariuszom: Piotr ADAMCZYK, Arkadiusz DRZEWIECKI, Agnieszka DUSZA, Ewa DYMITROW, Anna Grażyna GÓRSKA, Elzbieta JABŁONSKA, Mirosław JABŁOŃSKI, Zbigniew KOSEL, Adam Jerzy KRAWCZUK, Mariusz MAJEWSKI, Agnieszka MICHALSKA, Marek STEFANICKI, Joanna SZAFRAŃSKA, Przemysław Marek SZCZEPKOWSKI, Przemysław SZYMAŃSKI, Rafał TAN, Maciek WOJTAS, Piotr ZGRAJA oraz naszym stałym, lokalnym partnerom: Uzdrowisku Świnoujście S.A., Hotelowi „Trzy Wyspy” i Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „HOL”.

A już za tydzień 73. parkrun Świnoujście! Zapraszamy!