Strona główna » Radni PO o przeładunku siarki w Świnoujściu

Radni PO o przeładunku siarki w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Stanowisko Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP

Nie zgadzamy się, aby polski rząd „dobrej zmiany” wydawał miliony złotych na ciepłe, intratne posadki w skarbowych spółkach, a lekceważył pracowników portu i Mieszkańców Miasta Świnoujście. To rząd Prawa i Sprawiedliwości ponosi odpowiedzialność za wybór świnoujskiego portu jako miejsca przeładunku granulatu siarki, pomimo całkowitego nieprzygotowania technicznego i pominięciu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Ponadto sytuacja ta pokazuje bolesną prawdę o stanie infrastruktury technicznej – portowych urządzeń. Prawda ta boli szczególnie, jeśli uświadomimy sobie, że Prezydent Miasta Świnoujście, od w wielu lat zasiada w Radzie Nadzorczej Zarządu Morskich Portów

Szczecin – Świnoujście. Rzeczywistość ta kłoci się z propagandą miejskiego sukcesu, powtarzaną przez wiele lat przez najważniejszą osobę w naszym mieście. Prezydent Janusz Żmurkiewicz nazwał port: „trzecim światem”.

Pragniemy, aby świnoujski port konkurował z portami skandynawskim czy niemieckimi a nie tymi w Somalii, czy Mozambiku. Dążymy do tego, aby świnoujski port stał się nowoczesnym i przyjaznym miejscem przeładunku towarów. Chcemy, aby obie gałęzie miejskiej gospodarki: turystyka i gospodarka morska rozwijały się równomiernie.

Należy skutecznie przeciwdziałać marginalizacji Portu Morskiego Świnoujście. Dowodami na to, że można skuteczne przeciwstawić się planom rządu PiS była próba obniżki podatku LNG oraz próba rozszerzeniu granic portów morskich, którą skutecznie powstrzymaliśmy.

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP
Elżbieta Jabłońska
Dariusz Śliwiński
Jan Borowski
Wiesław Góreczny

Służby Marszałka Geblewicza wydały zgodę na przeładunek siarki – po medialnym szumie wysyłają kontrolę

Służby Marszałka Geblewicza wydały zgodę na przeładunek siarki – po medialnym szumie wysyłają kontrolę

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × cztery =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW