W piątek 15 września w Szkole Podstawowej nr 6 został zorganizowany Dzień Pieczonego Ziemniaka. Na polanę w Parku Zdrojowym wyruszyli uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami i rodzicami.

Spotkanie miało na celu integrację uczniów, wyzwolenie pozytywnych emocji, podniesienie poziomu koordynacji ruchowej, stymulację rozwoju umysłowego poprzez gry i zabawy sportowe.

Integrację najmłodszej społeczności szkolnej rozpoczęliśmy od wspólnej zabawy ze śpiewem. Potem uczniowie uczestniczyli w konkurencjach sportowych. Najbardziej podobał się bieg z ziemniakiem na łyżce lub rzut ziemniakiem do celu.

W tym czasie rodzice rozpalili ognisko i wspólnie przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Pyszne, ciepłe ziemniaki zarumieniły buzie naszych najmłodszych uczniów. Dobrej zabawie towarzyszyła piękna pogoda i dobre humory.

Każdy z nas wracał do Szkoły z uśmiechem na twarzy i z nadzieją na kolejne spotkanie integracyjne w plenerze. Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji ogniska i wspólną zabawę.
SP6