Strona główna » Policja Świnoujście – Bez wiedzy właściciela „pożyczył” samochód, urządzając rajd po okolicy

Policja Świnoujście – Bez wiedzy właściciela „pożyczył” samochód, urządzając rajd po okolicy

by Daniel SZYSZ

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który bez zgody właściciela wyjechał z terenu posesji w Świnoujściu jego samochodem, by urządzić rajd po okolicy. Odzyskany pojazd marki Ford trafił do rąk właściciela, a 21-letni sprawca do policyjnego aresztu. W związku z popełnionym przestępstwem grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 5 na 6 marca b.r. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał zgłoszenie od mieszkańca Karsiboru, że z posesji ktoś właśnie odjechał jego samochodem. Patrole rozpoczęły poszukiwania utraconego pojazdu, o zdarzeniu powiadomiono także inne jednostki Policji. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalono, że zdecydowanie ułatwił zadanie rabusiowi, pozostawiając pojazd otwarty z kluczykami w stacyjce.

Już kilkanaście minut później funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali samochód przed Lubiniem. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Międzyzdrojów, który nie krył zdziwienia szybką kontrolą mundurowych. Mężczyzna stwierdził, że „pożyczył” samochód, gdyż zamierzał powirażować nim po okolicy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

21-latek trafił do policyjnego aresztu, a odzyskany samochód zabezpieczono i przekazano właścicielowi.

Wczoraj świnoujscy policjanci przedstawili sprawcy zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, do którego się przyznał.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Przed sądem poniesie on także konsekwencje za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień.

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Oceń ten atrykuł
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)Tunel w Świnoujściu w czasie ulewy, jak to wygląda w środku ? Film z tunelu po oberwaniu chmury


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

6 − 1 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.