Strona główna » Przysięga wojskowa elewów

Przysięga wojskowa elewów

by Świnoujście w sieci

Przysięga wojskowa elewów

Elewi z Komendy Portu Wojennego Świnoujście oraz 8. Batalionu Saperów Marynarki Wojennej złożyli przysięgę wojskową.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w 8. Batalionie Saperów MW. Już od wczesnych godzin porannych na teren jednostki wchodzili pierwsi zaproszeni goście i kierowani przez osoby funkcyjne zajmowali miejsca na przygotowanym placu apelowym.
Początek uroczystości wyznaczyło wprowadzenie Sztandaru Wojskowego w asyście kompanii honorowej oraz powitanie Dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr Krzysztofa Zdonka przez Szefa Sztabu 8. Batalionu Saperów MW kmdr ppor. Waldemara Przygodę. Następnie odbyła się ceremonia podniesienia flagi państwowej. Podczas tej ceremonii żołnierze śpiewali hymn państwowy przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej w Świnoujściu. Po hymnie, Dowódca 8. Batalionu Saperów MW wygłosił przemówienie, w którym powitał zaproszonych gości honorowych oraz rodziny i bliskich żołnierzy składających przysięgę. Po przemówieniu trzy plutony przystąpiły do złożenia przysięgi. Po ceremonii przysięgi ksiądz kapelan Garnizonu Dziwnów kmdr por. Zenon Sodzawiczny udzielił im błogosławieństwa.
Przysięga wojskowa jest momentem, w którym kandydaci stają się żołnierzami w pełni, jednak nie kończy szkolenia. Przygotowanie żołnierzy do służby w Narodowych Siłach Rezerwowych zakończy się w kwietniu br.

Rozkazem Komendanta Portu Wojennego Świnoujście, za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych, listem gratulacyjnym wyróżnieni zostali:

  1. mar. elew Maksymilian JASKÓŁA
  2. mar. elew Hubert RESNIAK
  3. mar. elew Bartosz PAWŁOWSKI
  4. mar. elew Michał DZIERKOWSKI
  5. mar. elew Patryk KWIECIŃSKI
  6. mar. elew Paweł PRZYBYŁOWICZ

Na zakończenie uroczystości dwa plutony elewów z Komendy Portu Wojennego Świnoujście i jeden z 8. Batalionu Saperów MW wraz z pododdziałami 8. Flotylli Obrony Wybrzeża defilowały przed przełożonymi i zaproszonymi gośćmi. Po defiladzie rodziny i najbliżsi elewów indywidualnie składali im życzenia i gratulacje. W tym samym czasie wszystkich zaproszono na żołnierski poczęstunek oraz pokaz sprzętu i uzbrojenia jednostek wojskowych Garnizonu Dziwnów.

KPW Świnoujście

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × jeden =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW