Strona główna » Cmentarz komunalny. Powstały nowe miejsca do pochówku.

Cmentarz komunalny. Powstały nowe miejsca do pochówku.

by Świnoujście w sieci

Cmentarz komunalny. Powstały nowe miejsca do pochówku.

Trwa końcowy odbiór prac związanych z rozbudową Cmentarza Komunalnego. W ramach i etapu inwestycji na 2,5 ha ziemi powstało około 3,5 tysiąca miejsc pochówku, czyli w sumie 2400 miejsc na groby. Wykonawcą była warszawska firma Budimex. A koszt inwestycji wyniósł 3,5 mln złotych.

Skąd różnica pomiędzy ilością miejsc do pochówku a grobów?

  • Czym innym jest grób, a czym innym miejsce pochówku – wyjaśnia Robert Karelus, rzecznik Prezydenta Miasta. – W jednym grobowcu rodzinnym miejsce wiecznego spoczynku może znaleźć kilka osób. Mówiąc inaczej, w jednym grobowcu może być kilka miejsc do pochówku.

Nekropolia została rozbudowywana w kierunku południowo-wschodnim. Na powiększonej części wydzielono również miejsce, gdzie w przyszłości będzie mogło stanąć kolejne kolumbarium. Prace objęły również zagospodarowanie terenów zielonych, utworzenie nowych dróg dojazdowych i ścieżek dla pieszych oraz oświetlenie, sieć wodociągową i kanalizacyjną, wiaty na kosze na śmieci.

cmenta

W drugim etapie rozbudowy cmentarza powstanie również nowa sala eksportacyjna, zwana popularnie domem pogrzebowym. W sumie do 2020 roku świnoujski cmentarz powiększy się o co najmniej 7 tysięcy miejsc. Koszt całej inwestycji, czyli I oraz II etap, wylesienie, projekt i inne prace z nią związane, szacuje się na 12 mln złotych. Docelowo cmentarz powiększy się o 5 hektarów.

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwa × 5 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW