Przygotowania sił 8FOW do ćwiczenia ANAKONDA-16

W bieżącym tygodniu (30 maja – 3 czerwca), okręty 8. Flotylli Obrony Wybrzeża realizują zadania na morzu. Jest to ostatni etap przygotowań przed największym ćwiczeniem Polskich Sił Zbrojnych – ANAKONDA 16, które rozpocznie się w następnym tygodniu.

15 okrętów i jednostek pomocniczych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża (zarówno ze Świnoujścia jak i z Gdyni), realizuje szkolenie na morzu według programu szkolenia do zadań O-2 oraz Z-1. Wśród przedsięwzięć realizowanych przez jednostki znajdują się m. in. pomiary pól magnetycznych kadłubów oraz pomiary batymetryczne dna morskiego. Okręty wykonywały zadania artyleryjskie, minowe i trałowe. Zabezpieczały także od strony morza strzelania rakietowe, które odbywały się na Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce.

Jest to ostatni etap przygotowań przed rozpoczynającym się w przyszłym tygodniu największym ćwiczeniem Polskich Sił Zbrojnych ANAKONDA-16. Do udziału w tym ćwiczeniu 8. Flotylla Obrony Wybrzeża wydziela 9 okrętów, które uczestniczyć będą w różnych epizodach ćwiczenia.

Info, foto: 8 FOW

Świnoujście w  sieci - Obserwuj nas w Google News