Strona główna » Najlepsza Noc Muzeów za nami

Najlepsza Noc Muzeów za nami

by Świnoujście w sieci

Po północy w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego zakończyła się Noc Muzeów pt. ,,Nocne Życie”. Odwiedziły nas tłumy mieszkańców i turystów wraz z dziećmi. Od godziny 18.00 do 21.00 zwiedzający mogli obejrzeć bogate ekspozycje Muzeum Przyrodniczego wraz z harcerzami przy blasku latarek. Po 21.00 przy zapalonym świetle udostępniona została niezwykła wystawa o nietoperzach pt. ,,Nocni łowcy”. O godzinie 22.00 został wyświetlony film przyrodniczy ,,Rytmy natury”.

Tegoroczne obchody Europejskiej Nocy Muzeów w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W tę niezwykłą noc setki międzyzdrojan i turystów przybyło do Muzeum z latarkami. Zwiedzających razem z harcerzami rozwiązywali quiz przyrodniczy. Tym razem wszystkie zagadki dotyczyły przystosowań zwierząt do nocnego trybu życia. Odpowiedzi na pytania ukryte były na ekspozycjach muzeum. Na salach było ciemno i klimatycznie. Zwiedzającym towarzyszyły nocne głosy natury wołanie puchacza, wycie wilków czy popiskiwania nietoperzy. Gra cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego zwiedzanie w blasku latarek trwało nie 2 lecz blisko 3 godziny. Na tych którzy odnaleźli poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania czekały atrakcyjne nagrody: książki, kolorowanki, zabawki, bilety na basen.

Równolegle trwały dodatkowe atrakcje na piętrze. Były wspaniałe bańki mydlane, malowanie twarzy, filcowanie na mokro, robienie fluoroscencyjnych zwierząt z origami oraz edukacyjne zabawy z Nietoperzem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę oraz wszystkim którzy pomogli nam w zorganizowaniu licznych atrakcji w tę niezwykłą Noc Muzeów: międzyzdrojskim harcerzom, wolontariuszom Fundacji Motywacja i Działanie, Stowarzyszeniu Archeozdroje, Międzynarodowemu Domu Kultury oraz sponsorom nagród: GazSystem, Bagiński &Chabinka Spa, Hotel Aurora i Amber Baltic.

Woliński Park Narodowy
image012

image015

image014

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

6 − 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW