Strona główna » Na Basztowej pracują przy gadżetach promujących Świnoujście

Na Basztowej pracują przy gadżetach promujących Świnoujście

by Świnoujście w sieci

Na Basztowej pracują przy gadżetach promujących Świnoujście

Już kolejny raz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ośrodka przy ulicy Basztowej przygotowują gadżety, które będą promowały nasze miasto. Po raz drugi są to woreczki z piaskiem ze świnoujskiej plaży. Te wykonane dwa lata temu cieszyły się wyjątkowym powodzeniem zarówno wśród odwiedzających nasze stoiska na targach turystycznych, jak i innych imprezach promocyjnych.
Uczestnicy warsztatów sami szyją te woreczki, wciągają sznurki do ściągania, stemplują pieczątką z napisem „Made in Świnoujście”.

  • Za pierwszym razem napis malowaliśmy przez szablon – opowiadają. – Teraz mamy specjalną pieczątkę. Trzeba tylko uważać, żeby nie było za dużo tuszu, bo wtedy napis się rozlewa.
    Poprzednio w woreczkach znalazł się piasek z plaży i muszelki. Tym razem w środku będą również bursztyny, a muszelki zbierają sami uczestnicy warsztatów. Pozostałe rzeczy, jak materiał na worki, sznureczki itd. dostarczyło miasto.

  • Od lat współpracujemy z wydziałem promocji, turystyki, kultury i sportu – mówi Dariusz Korda, kierownik WTZ przy ulicy Basztowej. – Oprócz woreczków robiliśmy też inne gadżety, które promują nasze miasto. Dużą popularnością cieszyły się na przykład ozdobne butelki z ulotkami reklamującymi Świnoujście. Były zrobione na wzór tych, które wrzuca się do mórz i oceanów z listami. Za każdym razem nasi podopieczni chętnie podejmują się kolejnych zadań. Bardzo przykładają się do pracy. To dla nich bardzo ważne, że mogą coś zrobić dla swojego miasta.

Gotowe woreczki po raz pierwszy zostaną zaprezentowane i rozdane wśród uczestników XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TOURTEC 2016, które w maju odbędą się w Jeleniej Górze.
I jeszcze na koniec. Z pewnością nie wszyscy świnoujścianie złożyli swoje PIT-y z dochodów za ubiegły rok. Ci, którzy tego jeszcze nie zrobili, mogą wspomóc Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz świnoujskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które prowadzi Ośrodek przy ulicy Basztowej w Świnoujściu. Wystarczy, że przekażą 1% swojego podatku na świnoujskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które jest organizacją pożytku publicznego, numer KRS 0000080957. Uwierzcie – warto.

Tekst i zdjęcia BIK UM ŚwinoujścieDSCN4668

DSCN4667

DSCN4662

DSCN4658

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW