Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Obu poszukiwanych łączył nie tylko wyrok ale też pokrewieństwo. 25-latek i jego o dwa lata starszy brat ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości a teraz razem trafili do aresztu.
Świdwińscy policjanci zatrzymali poszukiwanego, na którym ciążył obowiązek odbycia półrocznej kary pozbawienia wolności. 27- latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od kilku miesięcy, często zmieniając miejsca pobytu.

Kiedy mundurowi pojechali do jego miejsca zamieszkania, poinformować o zatrzymaniu mieszkańca powiatu świdwińskiego czekała tam na nich niespodzianka. Drzwi otworzył brat 27- latka, który również był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna wiedząc, że jest poszukiwany listem gończym ukrywał se przed organami ścigania.

Nie krył zdziwienia, kiedy po otwarciu drzwi zobaczył policjantów.

25- latek został zatrzymany, razem ze starszym o dwa lata bratem trafili tego samego aresztu, gdzie będą odbywać karę pozbawiania wolności.

27 – latek spędzi najbliższe pól roku za kratkami a jego młodszy brat w więzieniu spędzi dwa miesiące mniej.

asp. Aneta Sękalska-Cybul / IK