Strona główna » „Lekkoatleci” na Halowych Mistrzostwach Czwartków LA w Spale

„Lekkoatleci” na Halowych Mistrzostwach Czwartków LA w Spale

Trójka reprezentantów Czwartków LA z Międzyzdrojów i Świnoujścia wystartowała w I Halowych Ogólnopolskich Mistrzostwach „Czwartków Lekkoatletycznych” w Spale.

Zawody odbyły się w dniu 4 grudnia 2015 r. i zostały rozegrane w nowo wyremontowanej hali lekkoatletycznej Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich w Spale. W Mistrzostwach wystartowali zawodnicy urodzeni w roczniku 2003 i 2004. W zawodach wystartowali Kamil Dwornik, Wiktoria Kalemba z UKS Chrobry Międzyzdroje oraz Amelia Grygiel z MKL Maraton Świnoujście. Najlepiej zaprezentowała się Amelia Grygiel, która w biegu na 60m pewnie awansowała do Finału z drugim czasem eliminacji. W Finale potwierdziła swoją wysoką formę zdobywając brązowy medal z czasem 8,27s.

Amelia wystartowała też w skoku w dal osiągając wynik 4,17m. Amelia na co dzień trenuje z trenerem Jerzy Łapińskim. W biegu na 60m wystąpiła też Wiktoria Kalemba, która odpadła w eliminacjach z wynikiem 8,95 co dało 21 miejsce.
W skoku w dal Wiktoria zajęła 11 miejsce z wynikiem 4,10m. W biegu na 1000m wystartował Kamil Dwornik, który z wynikiem 3:21,57 zajął 12 miejsce. Zarówno Kamil, jak i Wiktoria są podopiecznymi Rafała Błociana.

Były to pierwsze tego typu zawody dla „Czwartkowiczów” zorganizowane w hali lekkoatletycznej. Wielkie podziękowania należą się dla opiekunów Pana Artura Grygiel oraz Jerzego Łapińskiego.