Strona główna » Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza 28 listopada o godzinie 10.00,w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu

Rzecznik Praw Obywatelskich zaprasza 28 listopada o godzinie 10.00,w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

W dniu 28 listopada o godzinie 10.00,w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbędzie się otwarte spotkanie Rzecznika Praw Obywatelskich Pana dr Adama Bodnara z mieszkańcami Miasta.

  • Chciałbym porozmawiać z mieszkańcami Świnoujścia o prawach człowieka i lokalnych problemach- mówi dr Adam Bodnar

  • Z zainteresowaniem będę słuchał Państwa głosów i opinii o tym, jak pomagać ludziom najsłabszym, jak możemy wspólnie wspierać ludzi niesamodzielnych i wykluczonych. Jak również, co można zrobić, by każdy obywatel czuł się bezpiecznie bez względu na wiek, stan zdrowia, czy położenie społeczne.

Dr Adam Bodnar urodził się 6 stycznia 1977 roku w Trzebiatowie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył również studia LL.M. z zakresu prawa konstytucyjnego porównawczego w Central European University w Budapeszcie. W 2006 roku uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim stopień naukowy doktora nauk prawnych z zakresu prawa konstytucyjnego. Jego praca doktorska pt. “Obywatelstwo wielopoziomowe w europejskiej przestrzeni konstytucyjnej” uzyskała wyróżnienie w konkursie Przeglądu Sejmowego.

W latach 2004-15 związany z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, najpierw jako współtwórca i koordynator Programu Spraw Precedensowych, a następnie jako szef działu prawnego i wiceprezes zarządu. Ekspert Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej. W latach 2013-2014 członek rady dyrektorów Funduszu ONZ na rzecz Ofiar Tortur. W latach 2001-2004 pracował jako prawnik w kancelarii Weil, Gotshal & Manges. Od 2006 roku wykłada na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Do czasu objęcia funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon (przewodniczący Rady Fundacji), ClientEarth Polska (członek rady programowej), Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy (współzałożyciel oraz członek zarządu). Był także członkiem Obywatelskiego Forum Legislacji działającego przy Fundacji Batorego oraz zespołu redakcji kulturaliberalna.pl.

W 2011 r. został odznaczony Nagrodą Tolerancji przez polskie organizacje LGBT. W 2013 r. był stypendystą programu German Marshall Memorial Fellowship.
Dzięki poparciu 67 organizacji pozarządowych został w 2015 r. zgłoszony na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich przez Klub Parlamentarny SLD i posłów niezależnych, a także przez Klub Parlamentarny PO. Sejm RP powołał go na tę funkcję 24 lipca 2015 r., a 7 sierpnia 2015 r. Senat RP zatwierdził ten wybór. Następnie Wysoka Izba 9 września 2015 r. przyjęła jego ślubowanie. Dr Adam Bodnar jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu prawa.

Info UM

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

2 × pięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW