Strona główna » Zmiana kryteriów dochodowych w pomocy społecznej od 1 października 2015 roku

Zmiana kryteriów dochodowych w pomocy społecznej od 1 października 2015 roku

by Świnoujście w sieci

Od dnia 1 października 2015r. nastąpiła zmiana kryteriów dochodowych uprawniających do skorzystania z pomocy społecznej. Od tego dnia będą one wynosić odpowiednio 634 zł miesięcznie, jeżeli pomocy potrzebuje osoba samotna, oraz 514 zł miesięcznie dla osób w rodzinie. Dzięki tej zmianie więcej osób będzie mogło skorzystać z pomocy społecznej. Wspomniane kwoty progów będą stosowane przy ustalaniu prawa do świadczeń do końca września 2018 r., kiedy to nastąpi kolejna waloryzacja.

Tak jak do tej pory, kolejnym warunkiem uzyskania wsparcia będzie istnienie przesłanek uzasadniających przyznanie pomocy. Należą do nich między innymi: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała choroba, przemoc w rodzinie, zdarzenie losowe, sytuacja kryzysowa, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego.

Wejście w życie nowych kryteriów dochodowych powoduje konieczność ustalenia nowych kwot świadczeń dla osób, które miały je przyznane na podstawie dotychczasowych przepisów ustawy o pomocy społecznej i pobierają je w momencie wejścia w życie zweryfikowanych progów (osoby pobierające zasiłki stałe). MOPR w Świnoujściu będzie więc musiał wszcząć postępowanie administracyjne i wydać nową decyzję w tej sprawie. Maksymalna kwota zasiłku stałego wynosić będzie 604 zł.

Podstawą prawną powyższej regulacji jest rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 r. w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej (Dz. U. poz. 1058).

Fit Babcia robi formę


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

trzy × trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW