Strona główna » Wodowanie w Poltramp Yard S.A.

Wodowanie w Poltramp Yard S.A.

by Świnoujście w sieci

W środę w świnoujskiej stoczni Poltramp Yard S.A. zwodowano nowo wybudowany katamaran „Terna” dla armatora z Norwegii.

Jest to kolejna jednostka zaprojektowana przez biuro projektowe Poltramp Yard I budowana dla tego samego właściciela. Katamaran mierzący 14,95 metrów długości i 8,00 metrów szerokości służyć będzie jako jednostka serwisowa na farmach łososia w Norweskich fiordach. Jednostka budowana jest pod klucz i obecnie kontynuujemy prace wyposażeniowe. Próby i przekazanie armatorowi do eksploatacji planujemy przeprowadzić w listopadzie.

„Terna” jest drugą, po większym katamaranie „Malin”, jednostką zwodowaną w tym roku przez naszą stocznię. Na ten rok w harmonogramie mamy jeszcze jedno wodowanie większego katamaranu aluminiowego, którego produkcja trwa w nowej hali na terenie firmy. W najbliższy poniedziałek chcemy przeprowadzić pierwszą operację wytransportowania ważącego 65 ton kadłuba z hali produkcyjnej.

Stocznia Poltramp Yard S.A. zajmuje się budowami nowych jednostek, przebudowami oraz remontami statków przy nabrzeżu nr 87 w Świnoujściu oraz na terenie szczecińskiej filii. W portfolio nowych, kompletnych budów są jednostki techniczne obsługi farm rybnych, kuter rybacki z przetwórnią, statek pasażerski, rzeczny badawczy, turystyczny katamaran solarny, aluminiowe łodzie do wędkarstwa komercyjnego za kołem podbiegunowym.

Poltramp Yard S.A.
Krzysztof Wroński
Dyrektor Handlowy
IMG_20150930_115658

IMG_20150930_115727

IMG_20150930_115958

IMG_20150930_120253_hdr

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW