Strona główna » Policja Świnoujście – Pijany kierowca tira

Policja Świnoujście – Pijany kierowca tira

by Świnoujście w sieci

1,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca tira, który zlekceważył sygnały wydawane przez policjantów w celu zatrzymania i podjął ucieczkę. Zatrzymanemu po pościgu 49-latkowi, oprócz utraty na kilka lat prawa jazdy, grożą surowe konsekwencje finansowe i karne.

Wczoraj w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udali się na ulicę Fińską, gdzie samochodem ciężarowym mógł jechać nietrzeźwy kierowca tira. Mundurowi zauważyli jadący opisywany pojazd i wydawali kierującemu sygnały do zatrzymania. Siedzący za kierownicą samochodu ciężarowego marki Scania gwałtownie zahamował, jednak kiedy policjanci podchodzili do pojazdu, mężczyzna szybko ruszył z miejsca.

W czasie trwającego pościgu i wydawanych mu sygnałów, kierujący w pewnym momencie zahamował, wyskoczył z kabiny i zaczął pieszo uciekać w kierunku pobliskich zabudowań. Po chwili mężczyzna został przez policjantów zatrzymany, czuć było od niego silną woń alkoholu, zachowywał się agresywnie.

Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało prawie 2 promile. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.

49-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego trafił do policyjnego aresztu, gdzie przez kilka następnych godzin trzeźwiał. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna wnioskował o samoukaranie, chcąc dla siebie kary grzywny w wysokości 8.000 zł, świadczenia pieniężnego w kwocie 5.000 zł na Rzecz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej, a także orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 5 lat.

Dodatkowo 49-latek usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej, mimo wydawanych przez policjantów poleceń celem uniknięcia kontroli drogowej. Za to wykroczenie sąd może ukarać go dodatkową grzywną.

Sprawą mieszkańca województwa mazowieckiego zajmie się teraz Sąd Rejonowy w Świnoujściu, który zdecyduje o wysokości kar.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

st. asp. Beata Olszewska

Magiczny zachód w Świnoujściu


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW