Świnoujski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zaprasza wszystkich amatorów biegania do Świnoujścia, położonego nad Bałtykiem, atrakcyjnego turystycznie uzdrowiska. Co roku, w pierwszą sobotę września (5 wrzesień 2015 10:30 start: Promenada Świnoujście (Pływalnia Kryta), meta: stadion w Wolgaście – Świnoujście, Polska/ Niemcy)
odbywa się Międzynarodowy Maraton Świnoujście – Wolgast. Maraton ten od wielu lat przyciąga wielu biegaczy z Polski, Niemiec i innych krajów. Jest on wyjątkowy, gdyż ze względu na ukształtowanie terenu, wyników osiąganych na jego trasie nie można porównywać do innych maratonów rozgrywanych na terenach płaskich. Trasa maratonu wiodąca ze Świnoujścia nadmorskim szlakiem przez wyspę Uznam aż do Wolgastu w Niemczech, choć piękna i pełna niezapomnianych widoków, jest jednocześnie niezwykle wymagająca. Uwadze nie może umknąć fakt, że jest to maraton, który przebiega przez granicę dwóch Państw.

Impreza przez wiele lat zdobyła sobie uznanie biegaczy i zasłużoną rangę. Obie imprezy zacierają granice państwowe integrując przygraniczne społeczności i zachęcając je do wzajemnej współpracy i sportowej rywalizacji. Poprzez sport budują i umacniają przyjazne, sąsiedzkie kontakty. Dają także możliwość poznania walorów turystycznych i przyrodniczych wyspy Uznam.
W tym roku zapraszamy do wzięcia udziału w XXXVI Międzynarodowym Maratonie Świnoujście – Wolgast, oraz XXV Półmaratonie Wolgast (5 wrzesień 2015 10:30 start/meta: Stadion Miejski w Wolgaście – Wolgast, Niemcy)
Choć na podium są tylko trzy miejsca, tak naprawdę każdy z uczestników Maratonu i Półmaratonu wygrywa. W tym biegu nie ma przegranych.