Strona główna » Święto Wojska Polskiego – Zbiórka w Dowództwie 8FOW

Święto Wojska Polskiego – Zbiórka w Dowództwie 8FOW

by Świnoujście w sieci

W sobotę, 15 sierpnia, przypada święto Wojska Polskiego. Tego dnia na okrętach 8 Flotylli Obrony Wybrzeża zostanie podniesiona wielka gala banderowa a w nocy gala świetlna.

Zorganizowane zostaną także przedsięwzięcia patriotyczne, religijne i kulturalne, które dostępne będą dla społeczeństwa.

Żołnierze i pracownicy wojska jednostek 8 Flotylli Obrony Wybrzeża już dzisiaj, w przeddzień święta, spotkali się na okolicznościowych zbiórkach, podczas których odczytane zostały rozkazy okolicznościowe oraz wręczone wyróżnienia i odznaczenia.

Foto: Monika Trzcińska

Foto: Monika Trzcińska

W Świnoujściu, 15 sierpnia o godzinie 10.00, w kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się msza święta z okazji Święta Wojska Polskiego. Bezpośrednio po mszy (około godz. 11.00) na Placu Słowiańskim odbędzie się uroczysty apel podczas którego odegrany zostanie hymn państwowy a delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej”. W godzinach 10.00 – 19.00 (w dniach 14 – 16.08.) przy Nabrzeżu Władysława IV udostępniony będzie do zwiedzania okręt transportowo-minowy ORP „Gniezno”. W niedzielę, 16 sierpnia, o godzinie 14.00 na scenie głównej na Nabrzeżu Władysława IV rozpocznie się koncert orkiestry wojskowej ze Świnoujścia.

Info.8FOW

 

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

20 + 2 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW