Strona główna » Polish Match Tour – regaty meczowe rozpoczęte. Foto-Video

Polish Match Tour – regaty meczowe rozpoczęte. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

W Świnoujściu znowu wielkie żeglarskie święto – Sail Świnoujście, a wraz z nim Świnoujście Match Race – kolejny przystanek cyklu Polish Match Tour. Od dziś do niedzieli najlepsi sternicy m.in. z Nowej Zelandii, Finlandii czy Tajlandii rywalizować będą na wyciągnięcie ręki kibiców zgromadzonych w marinie w Świnoujściu.
Do centrum Świnoujścia powróciły regaty Polish Match Tour i program Żagle Polskie LNG. Czas na kolejny pokaz emocjonujących pojedynków na wodzie w wykonaniu najlepszych zawodników match racingowych, którzy w Świnoujściu rozpoczęli walkę o punkty Pucharu Świata żeglarskiej federacji ISAF.

Regaty052 (Copy)Po zeszłorocznym sukcesie regat Polskie LNG Mistrzostw Europy w Match Racingu, które pokazały, że regaty najwyższej rangi można organizować w centrum Świnoujścia, zapewniając nie lada atrakcje mieszkańcom i turystom, w tym roku organizatorzy Polish Match Tour powrócili z jeszcze bardziej urozmaiconym programem żeglarskim o nazwie „ Żagle Polskie LNG”. Flotę Polish Match Tour – 6 identycznych jachtów klasy Tom28 można było zobaczyć po raz pierwszy w tym roku w czerwcu podczas regat Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Teraz czas na akt 2 – match racing w najlepszym wydaniu.

regatyŚwinoujście Match Race jest w tym roku częścią istnie żeglarskiego święta – Sail Świnoujście. Podczas, gdy nabrzeże portowe w Świnoujściu gości żaglowce z całego świata, na Świnie toczy się walka znakomitych sterników meczowych w odległości dosłownie kilku metrów od nabrzeża. Takie atrakcje już od dziś do- 16 sierpnia 2015.
„Zależy nam na budowaniu marki Świnoujścia jako miasta – organizatora imprez żeglarskich o najwyższej randze. Zeszłoroczne Polskie LNG Mistrzostwa Europy zdobyły uznanie przedstawicieli międzynarodowej federacji żeglarskiej ISAF, która na ten rok przyznała nam prawa organizacji imprezy jeszcze wyższej rangi – Mistrzostw Świata. Świna to nowy i atrakcyjny akwen dla turystów i kibiców, którzy spektakularne zmagania żeglarskie mają podane na wyciągnięcie ręki co jest unikalne dla tej dyscypliny sportu. Dla zawodników prąd rzeki w kanale portowym i wymagający zmienny wiatr to naprawdę duży sprawdzian ich umiejętności technicznych i taktycznych.” – mówi Maciej Cylupa, organizator Polish Match Tour.

Regaty061 (Copy)W ciągu 3 dni regat planowane jest rozegranie ponad 60 wyścigów w tym faza eliminacyjna oraz półfinały i finały w systemie play-off. Nad sprawnych przebiegiem regat czuwać będzie 10 osobowa międzynarodowa komisja sędziowska z arbitrami z Niemiec, Szwajcarii i Polski. Na starcie zobaczymy znane nazwiska, między innymi zawodników z Nowej Zelandii, Finlandii, Francji, Szwajcarii i Tajlandii. Nie zabraknie również polskich załóg. Kibicować na miejscu będzie można Przemysławowi Tarnackiemu, Markowi Stańczykowi, Patrykowi Zbroi i Łukaszowi Wosińskiemu, a komentarz na żywo wyjaśni wszelkie zawiłości regat meczowych. Zapraszamy serdecznie!
Lista startowa Świnoujście Match Race:
1 Reuben Corbett NZL 11
2 Oli Pekka Lumijarvi FIN 20
3 Przemysław Tarnacki POL 26
4 Antti Luhta FIN 27
5 Phil Bendon IRL 30
6 Marek Stańczyk POL 31
7 Patryk Zbroja POL 55
8 Robin Follin FRA 61
9 Nelson Mettraux SUI 67
10 Łukasz Wosiński POL 86
11 Morten Jakobsen THA 170
12 Krzysztof Małecki POL –

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153559966921974.1073743085.283752206973&type=3/” width=”550″/]

 

Świnoujście. Musisz to zobaczyć !!


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

dwanaście − dziewięć =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW