SP6 – PRYMUS 2015. Foto – Video

 

 

Dziś 24 czerwca, o godzinie 14.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I, odbyła się uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Świnoujście PRYMUS 2015 uczniom osiągającym w minionym roku szkolnym najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu oraz laureatom konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Najmłodsi PRYMUSI

Piotr Kowalski uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Synapsik MEN; jeden z 5 najlepszych uczniów w Polsce z zakresu zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej; 100 % możliwych do uzyskania punktów

Piotr Zdybel uczeń klasy pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej w Świnoujściu – I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK zintegrowanego sprawdzianu poruszającego zagadnienia edukacji polonistycznej, przyrodniczej i matematycznej klas I-III; 100 % możliwych do uzyskania punktów

prymus

Dawid Tomaszczuk uczeń klasy IIIc Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I – I miejsce w ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK z języka angielskiego; 100 % możliwych do uzyskania punktów; warto dodać, że Dawid rozpoczął naukę w szkole jako sześciolatek

Najlepszy wynik ze sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, otrzymując wynik na poziomie 98 % uzyskały ex aequo 2 osoby:

 Aleksandra Puchała ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu
 oraz Aleksandra Borsukowska ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mieszka I w Świnoujściu

Najwyższy wynik z testu na zakończenie gimnazjum – 91,5 % uzyskała

 Alicja Kajewska z Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu.
11 tegorocznych absolwentów techników naszego miasta spełniło kryteria określone zarządzeniem Prezydenta Miasta: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły nie mniej niż 4,80 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie.

prymus

Najwyższą średnią ocen – 5,48 z zachowaniem wzorowym, uzyskał absolwent Technikum Morskiego w Zespole Szkół Morskich Patryk Ekiert

1. Patryk Ekiert – 5,48 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
2. Aneta Tałajkowska – 5,12 Technikum Ortopedyczne w Zachodniopomorskim
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
3. Patrycja Zakrzewska – 5,08 Technikum Ortopedyczne w Zachodniopomorskim
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
4. Michał Czorniej – 5,04 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
5. Mateusz Kwieciński – 5,04 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
6. Weronika Nowak – 4,97 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
7. Kordian Pukowski – 4,91 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
8. Aleksandra Buca – 4,89 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
9. Angelika Mączewska – 4,85 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
10. Adrian Mazuryk – 4,81 Technikum Morskie w Zespole Szkół Morskich
11. Anna Broszkiewicz – 4,80 Technikum Ortopedyczne w Zachodniopomorskim
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

prymus

12 tegorocznych absolwentów publicznych i niepublicznych liceów ogólnokształcących naszego miasta spełniło kryteria określone zarządzeniem Prezydenta Miasta: średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły nie mniej niż 5,00 oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie.

Najwyższą średnią ocen – 5,35 z zachowaniem wzorowym, uzyskała absolwentka Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I – Dominika Kurzawa

1. Dominika Kurzawa 5,35 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
2. Wojciech Nowicki 5,22 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
3. Piotr Poradka 5,20 Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG
4. Kacper Grzela 5,18 I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
5. Agata Chwała 5,07 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
6. Adam Komarek 5,06 I Liceum Ogólnokształcące Fundacji Logos
7. Mateusz Szczerski 5,06 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
8. Aleksandra Kramarz 5,03 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
9. Zuzanna Krawczyk 5,00 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
10. Daria Królikowska 5,00 Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I
11. Ewelina Romanowska 5,00 Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG
12. Dominik Pyrkosz 5,00 Społeczne Liceum Ogólnokształcące STSG

Uczniowie gimnazjów, którzy uzyskali tytuł Laureata w konkursach i olimpiadach organizowanych przez MEN lub Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty albo zostali finalistami z wynikiem do 10 punktów poniżej granicy tytułu laureata.

1. Jakub Szymanowski z Gimnazjum Publicznego nr 2, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego w ubiegłym roku finalista tego konkursu – opiekun pani Lilla Panfiluk i pani Żaneta Kamińska;
2. Oliwer Błaszak z Gimnazjum Publicznego nr 2 – finalista Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun Żaneta Kamińska;
3. Maria Sosin z Gimnazjum Publicznego nr 2 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Lilla Panfiluk;
4. Barbara Sosin z Gimnazjum Publicznego nr 2 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Lilla Panfiluk;
5. Monika Moskwa z Gimnazjum Publicznego nr 2 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Karolina Turosieńska;
6. Alicja Kajewska z Gimnazjum Publicznego nr 2 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Mariola Krasowska i pani Anna Oknińska – Kurzawa;
7. Katarzyna Dominiak z Gimnazjum Publicznego nr 1 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Małgorzata Ptasińska;
8. Maja Kozłowska z Gimnazjum Publicznego nr 1 – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Małgorzata Ptasińska;
9. Maciej Gryszkiewicz z Gimnazjum Publicznego nr 1 – finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Bożena Kwiecień
10. Dominik Babicz z Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Szkoły Gimnazjalnej – finalista Wojewódzkiego Konkursu Historycznego z Elementami Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Helena Tomaszewska;
11. Szymon Moroch z Gimnazjum Fundacji Logos – finalista Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Barbara Savić;
12. Iga Kuśmierczyk z Gimnazjum Integracyjnego – finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego – opiekun pani Wiesława Szczerska

prymus

Wyniki miejskiego współzawodnictwa sportowego, podsumowującego współzawodnictwo szkół na wszystkich etapach kształcenia w roku szkolnym 2014/2015.

w kategorii szkół podstawowych:
3. miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 146 pkt
2. miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 167 pkt
1. miejsce Szkoła Podstawowa nr 6 187 pkt

w kategorii szkół gimnazjów:
3. miejsce Gimnazjum Integracyjne 84 pkt
2. miejsce Gimnazjum Publiczne nr 2 133 pkt
1. miejsce Gimnazjum Publiczne nr 1 155pkt

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:
3. miejsce Zespół Szkół Morskich 51 pkt
2. miejsce Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki 76 pkt
1. miejsce LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I 123 pkt

Puchary Prezydenta Miasta otrzymali

Szkoła Podstawowa nr 6 imienia Mieszka I
Gimnazjum Publiczne nr 1 imienia Olimpijczyków Polskich
Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi imienia Mieszka I

Uroczystość uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świnoujściu – przygotowane przez Panią Beatę Tysowską: Alicja Tomaszek, Natalia Piotrowska oraz Zespół Wiolinki.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153430924346974.1073743015.283752206973&type=3/” width=”550″/]