Strona główna » Weekend w Świnoujściu . Wielka Parada i Muzyczna Scena ESKI

Weekend w Świnoujściu . Wielka Parada i Muzyczna Scena ESKI

by Świnoujście w sieci

To będzie kolejny naprawdę ciekawy weekend w Świnoujściu! W sobotę po południu ulicami miasta przejdzie Jubileuszowa Parada, w której udział wezmą setki świnoujścian i nie tylko. A po paradzie zapraszamy wszystkich do portu jachtowego i wyjątkowy koncert Muzycznej Sceny ESKI oraz pokaz sztucznych ogni. Wśród wykonawców m.in. Oceana i Agata Dziermagowska. Wstęp wolny.

Parada z okazji jubileuszu 250-lecia nadania praw miejskich rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu Mickiewicza przy urzędzie miasta. Stąd wyruszy w drogę do portu jachtowego. Przejdzie ulicami: Wojska Polskiego (od urzędu miasta), Konstytucji 3 Maja, Plac Wolności, Armii Krajowej, Wybrzeże Władysława IV aż do mariny.

W paradzie udział wezmą średniowieczni wojowie, wikingowie, grupy rekonstrukcyjne z XIX i XX wieku, orkiestry dęte i mażoretki, zespoły ludowe, przedstawiciele stowarzyszeń, związków, zakładów pracy, firm prywatnych, klubów sportowych, szkół, instytucji samorządowych i goście z sąsiednich miast. Będą konie, ciężkie pojazdy i zabytkowe samochody. Motory i dorożki, a nawet … pegaz!

Na terenie Basenu Północnego będzie można dokładniej przyjrzeć się wyjątkowym pojazdom, zobaczyć inscenizację bitwy Bolesława Chrobrego z Rusinami, zmierzyć się na rękę z bezlitosnymi Wikingami, poznać życie Dworu Piastowskiego Księcia, nauczyć się strzelania z łuku. A w obozach dawnych rycerzy spróbować miodu, przymierzyć zbroję czy nauczyć się kilku słów w dawnym, staropolskim języku.

Po zakończeniu parady w porcie jachtowym zabrzmi muzyka w najlepszym wykonaniu. Na Letniej Scenie ESKI wystąpią między innymi Agata Dziarmagowska, David Tavare, Oceana. Szczegółowy program:

godz. 18.30 – koncert Agaty Dziarmagowskiej

godz. 19.40 – koncert David Tavare

godz. 20.45 – koncert Najlepszy Przekaz w Mieście

godz. 22.00 – koncert Oceana

Około godziny 23.30 w niebo poszybują fajerwerki.

W niedzielę w świnoujskim amfiteatrze im Marka Grechuty o godzinie 21.00 rozpocznie się wielki koncert z okazji 250-lecia Miasta. Na koncert rozdawane były darmowe miejscówki. Tak, aby każdy kto przyjdzie do amfiteatru miał miejsce siedzące. Rozeszły się w kilka dni.

Tekst BIK UM Świnoujście

Świnoujście. Ogrody działkowe jak pola ryżowe – Ktoś się tym zajmie ??


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

15 − 3 =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW