Strona główna » WSPANIAŁY SUKCES SIATKARZY Z GP 1 W MISTRZOSTWACH POLSKI GIMNAZJÓW W PIŁCE SIATKOWEJ

by Świnoujście w sieci

Wspaniałym sukcesem zakończyły się w Lublinie Finały Mistrzostw Polski wśród Gimnazjalistów w Piłce Siatkowej. Nasi siatkarze wywalczyli brązowe medale zajmując 3 miejsce w stawce 14 zespołów.

Brązowy medal Gimanzjady jest kolejnym wspaniałym sukcesem siatkarskiej młodzieży uprawiającej jedną z najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju.

W Lublinie podopieczni trenerów Karola Janaszewskiego i Artura Kulikowskiego wygrali swoją grupę eliminacyjną pokonując kolejno Gimnazjum Sportowe z Rzeszowa 2:0 i Gimnazjum nr 2 z Gubina także 2:0.

W rundzie półfinałowej , do której awansowały po 2 najlepsze zespoły z 4 grup eliminacyjnych , nasi siatkarze pokonali Gimnazjum z Białej Podlaskiej 2:0 i ulegli w bezpośrednim meczu o awans do ścisłego finału zespołowi z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Gdańska 1:2. Spotkanie to było bardzo emocjonujące gdyż stawka tego spotkania była wysoka. Pierwszego seta wygrali siatkarze z „Jedynki” ale w dwóch następnych górą byli siatkarze z Gdańska i to oni wygrali ten półfinał 2:1.
20150607_142951
W meczu o brązowy medal górą byli nasi zawodnicy , którzy w dobrym stylu pokonali Gimnazjum Sportowe z Wołomina 2:0. Radość siatkarzy ze Świnoujścia była bardzo duża gdyż na ten medal zapracowali bardzo solidnie przechodząc wcześniej przez poszczególne etapy eliminacji wojewódzkich i wygrywając po raz 4 z rzędu Finał Wojewódzki.
Brązowy medal Mistrzostw Polski zdobyty w tym roku szkolnym przez siatkarzy z kuźni talentów siatkarskich jaką jest od lat Gimnazjum Publiczne nr 1, jest drugim medalem w historii tej Szkoły. W roku 2004 siatkarze z GP nr 1 Świnoujście zdobyli srebrne medale a impreza finałowa była rozgrywana w naszym mieście.

Z Lublina przywieźliśmy jeszcze jedno wyróżnienie, gdyż najlepszym atakującym Turnieju został uznany Szymon Bąk i tym samym znalazł się w wyróżnionej „Szóstce” najlepszych zawodników Mistrzostw Polski Gimnazjalistów !

Brązowy medal Naszych siatkarzy jest jedynym medalem w grach zespołowych zdobyty dla woj. Zachodniopomorskiego w tym roku szkolnym. W Koszykówce , Piłce Ręcznej i Siatkówce (dziewcząt) zespoły reprezentujące nasze województwo zajęły miejsce odległe od podium.
Skład zespołu Gimnazjum Publicznego nr 1 Świnoujście: Miłosz Kruk, Szymon Bąk, Michał Nowakowski, Bartosz Belchnerowski, Kacper Skrobot, Tomasz Bilski, Maciej Majewski, Paweł Garstka, Dawid Faryński, Hubert Jałoszyński, Jakub Michalski i Bartosz Zaleski. Trenerami zespołu byli: Karol Janaszewski I oraz Artur Kulikowski II. ZG

Drużyna Gimnazjum Publicznego Nr 1 Świnoujście – Brązowi medaliści Mistrzostw Polski Gimnazjum w Piłce Siatkowej chłopców

Szymon BĄK (nr 18) drugi z prawej – Najlepszy Atakujący Mistrzostw Polski Gimnazjalistów