Strona główna » Świnoujscy uczniowie rewelacją Mini Mundialu 2015. Foto

Świnoujscy uczniowie rewelacją Mini Mundialu 2015. Foto

W dniu wczorajszym na płycie głównej szczecińskiego stadionu im. Floriana Krygiera odbył się Wielki Finał Mini Mundialu 2015.Gry eliminacyjne odbywały się przez ostatni miesiąc w dziesięciu gminach województwa zachodniopomorskiego. Wzięło w nich udział ponad 1300 dzieci. Po raz pierwszy w eliminacjach uczestniczyli uczniowie świnoujskich szkół podstawowych.

Wielki finał okazał się dla nich ogromnym sukcesem. W rywalizacji klas III-IV w finale Iran- uczniowie SP 1 ze Świnoujścia pokonali 5:3 Nigerię €“SP-3 Choszczno; a walce o trzecie miejsce Japonia €“SP 6 Świnoujście zwyciężyła z Bośnią i Hercegowiną SP Drawsko Pomorskie w stosunku 3:0

Trenerami i opiekunami zwycięskich drużyn byli Henryk Kret i Agnieszka Sobczyk, Dariusz Brzozowski , Krzysztof Marek Bieleń.

mundial

Uczniowie w nagrodę oprócz pucharu, medali i dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe, wejściówki do kręgielni ,a zawodnicy drużyny zwycięskiej pojadą na mecz eliminacyjny Euro 2016 Polska –Irlandia.

– To była przede wszystkim wspaniała zabawa i ogromna frajda grać na stadionie, na którym na co dzień trenują i rozgrywają swoje mecze piłkarze ekstraklasy mówili młodzi zawodnicy- za rok tez pokażemy ,że jesteśmy najlepsi.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznany został Roman Dziuba ,a najlepszym zawodnikiem Miłosz Brzozowski uczniowie świnoujskiej SP-1