Strona główna » Uroczyste otwarcie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I”. Foto-Video

Uroczyste otwarcie Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Admirał I”. Foto-Video

by Świnoujście w sieci

„Uzdrowisko Świnoujście” zakończyło modernizację budynku „Admirał I” na potrzeby Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej. Ponad 3,5 miliona złotych na realizację projektu pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.

Otwarcie obiektu odbyło się w poniedziałek, 8 czerwca. W wydarzeniu udział wziął marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Inwestycja zakładała remont obiektu wraz z rozbudową jego kubatury o klatkę schodową wyposażoną w windę.

Dodatkowo przebudowano i nadbudowano budynek towarzyszący „Warsztaty”, co w konsekwencji doprowadziło do powstania placówki pn. „Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej – Admirał I” (RORL). W planach beneficjent ujął także zagospodarowanie terenu wokół nowego budynku.

 

AdmirałDSCN9434 (Copy)
– To nasza najcenniejsza uzdrowiskowa perełka. Cieszę się, że dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego, powstał tak nowoczesny i w pełni wyposażony obiekt. Jestem przekonany, że kuracjusze znajdą tu komfortowe warunki do odzyskania zdrowia i do wypoczynku – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.
Ponadto ośrodek, usytuowany przy samej promenadzie, będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

admiral (2)
– „Admirał I” to ponad 100 lat tradycji. Na gości czeka blisko pięćdziesiąt komfortowych pokoi, basen, sauny, restauracja, a także nowoczesna baza zabiegowa – mówił prezes Uzdrowiska Świnoujście Dariusz Śliwiński.
Prace budowlane rozpoczęto na początku 2014 roku. Koszt inwestycji oszacowano na prawie 14 milionów złotych. Unijne wsparcie, które otrzymało „Uzdrowisko Świnoujście S.A.” od marszałka województwa wyniosło ponad 3,5 miliona złotych. Projekt zrealizował założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ na lata 2007-2013 „Turystyka, kultura i rewitalizacja”, Poddziałanie 5.1.1. „Infrastruktura Turystyki”.

AdmirałDSCN9457
Tylko od stycznia do końca maja 2015 roku, „Uzdrowisko Świnoujście”, którego właścicielem jest samorząd województwa zachodniopomorskiego, przyjęło prawie 5,5 tysiąca kuracjuszy. Zdecydowaną większość stanowili pacjenci leczeni w ramach kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia – ponad 4,6 tysiąca. Uzdrowisko cieszy się również dobrą opinią turystów z zagranicy, których od początku bieżącego roku było 732. Łączna ilość przeprowadzonych w tym czasie zabiegów zamknęła się liczbą ponad 306 tysięcy. To wzrost o 1,5% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2014. Za pierwsze cztery miesiące tego roku placówka wypracowała blisko 800 tysięcy złotych zysku.

Tekst. http://www.wzp.pl/

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153392795376974.1073742980.283752206973&type=1/” width=”550″/]

 

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

czternaście − siedem =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.