Strona główna » Remisowo z „Pionierem”

Remisowo z „Pionierem”

by Świnoujście w sieci

W sobotnie popołudnie w ramach 19 kolejki spotkań gr. I szczecińskiej A klasy. „Prawobrzeże” Świnoujście grało wyjazdowe spotkanie na niewygodnym terenie „Pioniera” Żarnowo. Niewygodnym, gdyż wyspiarskiej drużynie z Żarnowskiego boiska zawsze nader trudno wywieźć było punkty.

Piłkarze wybiegli na murawę tuż przed godziną 13, po raz pierwszy w koszulce z logo Polskiego LNG i Terminala Promowego zobaczyć mogliśmy nowe wzmocnienie świnoujskiego klubu- Łukasza Lipkę. Od pierwszego gwizdka, inicjatywę przejęła drużyna gospodarzy. Po zwycięstwie nad Bałtykiem Gostyń w ostatniej kolejce zawodnicy „Prawobrzeża” szybko zostali sprowadzeni na ziemię – nawet przeciwnik z dolnej części tabeli nie podda się bez walki, tylko dlatego, że zaczęliśmy grać lepiej. Zawsze aktywny, grający wysuniętego egzekutora Nowak, w tym spotkaniu był kompletnie niewidoczny. Dominacja i ciągłe ataki gospodarzy przynoszą efekty, pierwszego gola po zamieszaniu przy lewym słupku bramki Chrzanowskiego zdobył Mortek. Na szczęście na odpowiedź ze strony gości długo czekać nie musieliśmy – w 25 minucie po faulu w okolicach 28 metra od bramki do piłki podszedł Gajda – solidnym strzałem doprowadził do remisu.

W drugiej połowie 2 rzuty karne – w 51 minucie do piłki znów podszedł Gajda i pewnym strzałem wyprowadził UKS na prowadzenie. Drugi rzut karny, w końcówce – po interwencji Arkadiusza Waliszewskiego w polu karnym padł napastnik Pioniera, chwila przerwy… i mamy jednak gwizdek sędziego, będzie jednak rzut karny. Strzał Gidokeita i mamy 2:2. Do końca spotkania wynik już się nie zmienia mimo kilku okazji tak Pioniera – piłkę z linii bramkowej wybija Zmudziński, i stuprocentową okazję wybrania jednak Chrzanowski, jak i naszych – przede wszystkim dwa dobre wejścia Lipki lewą stroną, jedno zakończone nieodgwizdanym jawnym faulem, ale do tego momentu wszyscy się przyzwyczaili do stylu głównego arbitra.

Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługuje przede wszystkim kapitan Prawobrzeża Krystian Waliszewski – coraz lepiej rozumiejący się z Gerardem Białkiem, obaj dzielili i rządzili w środku pola. Swoje trzy grosze ciężką pracą dorzucił także Dawid Kotliński, bardzo aktywnie szarpiący przeciwnika przez okrągłe 90 minut. Cieszy fakt, że zawodnicy „Prawobrzeża” grają coraz bardziej razem, coraz więcej widzą na boisku, i coraz bardziej wierzą sobie na wzajem.

Kapitan gości dziękujący po meczu nieco zaskoczonym kibicom gospodarzy to obrazek który powinien się powtarzać zawsze – piłka nożna to nie tylko boiskowa walka, ale i też duch fair play, też pewne wzorce dla dzieci i młodzieży. Wszystkich kibiców „Prawobrzeża” i generalnie piłki nożnej już dziś zapraszamy na niedzielę na godzinę 14.00 na Stadion Miejski w Świnoujściu – Prawobrzeże po raz pierwszy zagra na głównej murawie. Oby było nas jak najwięcej! ZAPRASZAMY!