Strona główna » Minister Wasiak o budowie tunelu w Świnoujściu

Minister Wasiak o budowie tunelu w Świnoujściu

by Świnoujście w sieci

Minister Infrastruktury i Rozwoju, Maria Wasiak, odwiedziła wczoraj Szczecin. Spotkała się m.in. z wojewodą Markiem Tałasiewiczem, marszałkiem Olgierdem Geblewiczem i prezydentem Piotrem Krzystkiem. Rozmowy dotyczyły najważniejszych kwestii związanych z rozwojem infrastrukturalnym regionu.

Pani minister podkreśliła, że w latach 2014-2023 zaangażowanie środków publicznych, europejskich i krajowych, na działania z zakresu polityki rozwoju na Zachodnim Pomorzu może wynieść 21,5 mld zł. W Zachodniopomorskim Kontrakcie terytorialnym wskazano do realizacji 25 projektów na liście podstawowej, a 24 na warunkowej. Wśród priorytetowych przedsięwzięć są m.in. przygotowanie koncepcji i budowa tunelu w Świnoujściu, budowa Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej, budowa drogi ekspresowej S6 na terenie województwa, łącząca Szczecin z Trójmiastem, rozbudowa infrastruktury zespołu portowego Szczecin-Świnoujście., remont i modernizacja zabudowy regulacyjnej na Odrze. Minister Wasiak dodała, że w ramach RPO na lata 2014-2020 1,6 mld euro zostanie przeznaczonych m.in. na rozwój inteligentnych specjalizacji regionu, wsparcie przedsiębiorstw oraz na budowanie infrastruktury dla rozwoju gospodarczego.

Podczas pobytu w Szczecinie pani minister spotkała się też z przedstawicielami branży morskiej i studentami Akademii Morskiej.

 

Info-foto. www.szczecin.uw.gov.pl

 

Bramownice w Świnoujście - Miasto usuwa dzikie koczowiska z parkingów przy plaży


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

sześć − dwa =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.