Strona główna » Rusza rozbudowa Cmentarze Komunalnego

Rusza rozbudowa Cmentarze Komunalnego

by Świnoujście w sieci

W tym roku rozpocznie się I etap rozbudowy nekropolii. W trakcie jego realizacji przygotowanych zostanie około 3500 nowych miejsc pochówku. Prace zakończą się w przyszłym roku. Docelowo do 2020 roku świnoujski cmentarz powiększy się o co najmniej 7 tysięcy miejsc.

Nekropolia jest rozbudowywana w kierunku południowo-wschodnim. Przygotowania do tej inwestycji rozpoczęto już w ubiegłym roku od wycinki drzew z terenu przeznaczonego na nowe miejsca pochówku. Na ponad 2,5 ha ziemi powstanie około 3,5 miejsc pochówku, czyli w sumie 2400 miejsc na groby. Trzeba bowiem pamiętać, że czym innym jest miejsce pochówku, a czym innym grób. W jednym grobowcu rodzinnych, miejsce wiecznego spoczynku, może znaleźć kilka osób. Na powiększonej części zostanie również wydzielone miejsce pod kolumbarium i salę eksportacyjną.

Koszt prac związanych z I etapem wynosi około 5 mln złotych. Natomiast koszt całej inwestycji, czyli I oraz II etap, wylesienie, projekt i inne prace z nią związane szacuje się na 12 mln złotych. Docelowo cmentarz powiększy się o 5 hektarów.

Tekst i wizualizacja BIK UM Świnoujście
widok03

widok01

Tunel w Świnoujściu #KtoMożeNadMorze


eswinoujscie w Google News - obserwuj nas - Świnoujście w sieci

Zobacz również

Leave a Comment

14 + trzy =

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Świnoujście w sieci

FREE
VIEW